Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Český pohár mládeže v lezení na obtížnost v Chocni - 9. 11. 2019

Český pohár mládeže v lezení na obtížnost v Chocni - 9. 11. 2019
15. 11. 2019 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Druhou listopadovou sobotu zavítal Český pohár mládeže v lezení na obtížnost do Chocně. Přestože se nesjela kompletní špička závodníků, byly k vidění jako vždy kvalitní výkony. Celkem se představilo 57 závodníků (35 chlapců a 22 dívek), kteří závodili v kategoriích A, B, J.

 

Domácí klub HK Choceň reprezentovali David a Vojtěch Sedlákovi, Žofie Košťálková, Dominika Serbáková a Zuzana Morávková. I letos byly využity zkušenosti bratrů Stráníkových a Romana Kučery při stavění cest.

Dle názorů závodníků byly cesty pěkné a lezly se dobře.

 

Závod odstartoval v 9:30 kvalifikací. Všem závodníkům se podařilo i přes menší nezdary odlézt kvalifikaci a úspěšní se mohli těšit na boj o pódiové příčky ve finále. Finále bylo plánované na 14 hodinu.

V kategorii Dívek A se na prvním místě umístila Johanka Vokálová (HOROLEZCI Jeseník), druhé místo obsadila Bára Houšková (LezeTop Písek) a pro třetí místo si dolezla Gabriela Čermáková (HOROLEZCI Jeseník).

V kategorii Dívek B měl domácí klub dvojí zastoupení (Dominiku Serbákovou a Žofii Košťálkovou). Pro první místo si za mohutné podpory fanoušků dolezla domácí závodnice Žofie Košťálková. Druhé místo obsadila Hana Šikulová (SK Prostějov; Ct; TRIOP; FlashWall) a na třetím místě skončila Martina Dušánková (HK Lanškroun z.s.).

I v kategorii Dívek J měl choceňský klub svoji závodníci. První místo obsadila Eliška Novotná (HO Komorní výtah Liberec; Climbing), druhé místo získala Natálie Tužová (HO Komorní výtah Liberec; Rafiki; Scarpa) a pro třetí místo si dolezla Zuzana Morávková (HK Choceň).

V kategorii Chlapci A, kde lezl i domácí závodník Vojtěch Slovák, se na prvním místě umístil Marek Jeliga (Horoguru; BigWall; CT), na druhém místě skončil Albert Musil (LezeTop Písek; Saltic) a třetí místo obsadil Jáchym Cink (HO Sokol Brno 1).

V kategorii Chlapci B vybojoval první místo Thomas Kroa (Horoguru), pro druhé místo si dolezl Štěpán Bulena (Green Trees Monkeys; Climbing) a třetí místo obsadil Josef Little (Bigwall; Satalice).

V kategorii Chlapci J bojoval i domácí závodník David Slovák. Pro první místo si dolezl Štěpán Potůček (Vertikon Zlín), druhé místo obsadil Tomáš Lukášek (HO Komorní výtah; Directalpine; Scarpa) a třetí místo vybojoval Ondřej Hašek (HO Komorní výtah).

 

Po krátké pauze došlo na vyhlášení konečných výsledků závodu. Závodníci získali hodnotné ceny a krásné poháry.

Současně také byly vyhlášeny konečné výsledky Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

Všem závodníkům děkujeme, že se přijeli zúčastnit i posledního závodu. Těšíme se na hojnou účast i v dalším roce a doufáme i ve vyšší účast fanoušků! 

     IMG_20191109_155119   IMG_20191109_154907   IMG_20191109_112512

 

Další fotky najdete na webu www.hkchocen.cz

 

V neposlední řade patří dík také Českému horolezeckému svazu jakožto hlavnímu sponzoru a organizátoru seriálu ČP mládeže.

Děkujeme i ostatním sponzorům: Město Choceň, Elbas, Orlická laboratoř, VMK, PSP, Chládek Tintěra Pardubice, Tendon, Saltic, Singing Rock, Tilak, Lanex, RCOUTDOOR, Makak, THEREX, Shybuj, Rafiky, Triop, CTclimbing, Skimen2, SAHM. Donocykl a LPhard. O občerstvení se postaralo Pekařství u Lifků, Choceňská mlékárna a Restaurace Merilyn.

 

za pořadatele Pája Kalousová

 

Sekretariát ČHS Ivana Palasová