Český pohár a ČP mládeže v lezení na rychlost – 1. Kolo

16. 03. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 14. března se na brněnské stěně Komec konaly závody Českého poháru v lezení na rychlost všech dětských i dospělých kategorií. Pro mládež od kategorie B výše až po dospělé se jednalo o nominační závod do reprezentačního týmu.

Rychlostní disciplíny nelákají tolik lezců, do Brna jich přijelo celkem sedmnáct. Děti závodily v klasickém formátu, tedy na dvou cestách od kvalifikací do finále. Mezi nejmladšími zvítězili Šimon Cibulka a Hanka Šikulová. V kategorii C dívek vyhrála Terezka Cibulková, chlapci nebyli zastoupeni.

Mládež a dospělí ,,běhali“  na standardní cestě v tzv. nominačním formátu, měli každý šest pokusů. Vítězi se stali Hanka Křížová (B), Pavel Krůtil (A), Andrea Pokorná (J) a Honza Kříž (J a M). Nominační limit splnili sourozenci Křížovi, Pavel Krůtil a Petr Burian.

výsledky všech kategorií

Petra Adamovská, komise SL