Český pohár - 2. nominační závod v boulderingu v Teplicích nad Metují

31. 08. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Boulderingové závody na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu 2020 v Teplicíh nad Metují se letos staly druhým kolem Českého poháru a zároveň finálním nominačním závodem do reprezentace.

1

Stavěči si dali záležet a řádně prověřili nejen mládež, ale i dospělé kategorie. Takže na výsledovkách vykoukla silná jména.:

- výsledková listina - chĺapci U10, U12, U14

- výsledková listina - dívky U10, U12, U14

- výsledková listina - chlapci B, A a J

- výsledková listina - dívky B, A a J

2

V ženách svoji nadvládu potvrdila Eliška Adamovská. O druhé místo se poprala mladičká Markéta Janošová, semifinalistka SP v Brianconu, Míša Smetanová brala třetí medailové místo.

- výsledková listina - ženy

3

4

Očekávanou hvězdou fesťáku byl samozřejmě Adam Ondra. Už tolikrát nám ukázal jak se to dělá a my ne a ne se poučit. Moderátor to komentoval slovy "jaké bouldry by museli stavěči postavit, aby dokázali Adámka zapotit". Adam se všemi bouldery doslova prošel - dal je na první pokus. Tedy až na ten poslední. Tady se stavěčům podařilo připravit "chyták" - původní záměr stavěčů byl totiž neřešitelný. A tak Adam na to šel od lesa.            7_AO

Cesty opravdu nebyly lehké a možná právě proto v těchto závodech zvítězila mazácká zkušenost nad mladickou energií. Druhé a třetí místo jasně patřilo bratrům Stráníkům - Martinovi a Štěpánovi.

- výsledková listina - muži

6

8

S každou přicházející kategorií se stupňovalo nadšení a atmosféra na závodech gradovala.

Velké poděkování patří pořadatelům - jejich euforie je nakažlivá.

Jejich srdečný pohled na závody přinášíme zde.

9

Velké poděkování  také patří městu Teplice nad Metují.

Nenechte si ujít záznam finále:

Autorem fotek je Jan Novák

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová