České úspěchy na Color climbing festivalu mládeže v Imstu

10. 06. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení
Nejen česká reprezentace, ale také mladí talenti z kategorií U12 a U14 vyrazili první červnový víkend na svůj mezinárodní závod, kterým byl tradiční Color Climbing Festival mládeže (YCCF) v Imstu. A dařilo se!
Společné foto české výpravy
Color Climbing Festival mládeže je již tradičním mezinárodním závodem pro mladé lezce kategorií U14. Tentokrát se do Imstu sjelo více než 150 závodníků ze 17 zemí světa, mezi nimiž nechyběla ani početná výprava z Česka!

V sobotní kvalifikaci bylo připraveno šest kvalifikačních cest, které v každé kategorii vyselektovaly dvacítku nejlepších pro postup do finále.  Kvalifikačním sítem prošlo hned 13 českých zástupců! Skvěle postavené finálové cesty, které mělo na svědomí české stavěčské duo Honza Zbranek a Martin Jech, parádně prověřily všestranné lezecké schopnosti finalistů! Hvězdou závodu se stal beze sporu Max Suchan z oddílu Green Trees Monkeys, mladý český závodník kategorie U12, který pravidelně obsazuje nejvyšší stupně na závodech Českého poháru, Max postupoval z kvalifikace ze skvělého druhého místa! Ve finále zalezl shodně s rakouským závodníkem Raphaelem Hubamannem, který však postupoval z 3. příčky a o vítězi tak bylo rozhodnuto! Max vybojoval zlato!

Vítěz Max Suchan
Na medailových pozicích se dále umístili Ondra Kvapil a Nikča Barošová z Vertikonu Zlín na 3. místě, Luky Uherec z HOVRCH také na 3. místě a těsně pod stupni vítězů Emča Smékalová ze Salamander Vertical na 4. místě.

Celkové umístění českých závodníků:
1. Maxmilián Suchan (U12)
3. Ondřej Kvapil (U12)
3. Nikola Barošová (U14)
3. Lukáš Uherec (U14)
4. Ema Smékalová (U12)
8. Natálie Kvapilová (U12)
8. Adéla Bodanská (U14)
8. Miroslav Bodanský (U12)
9. Sára Capandová (U14)
11. Veronika Harmáčková (U12)
18. Adam Paar (U14)
19. Antonín Huta (U12)
21. Jarmila Šímová (U14)
21. Klára Tichá (U12)
26. Petr Mynář (U14)
29. Stanislav Farda (U14)
30. Johana Gaudlová (U12)
31. Rozálie Salé (U14)
32. Soňa Antonická (U14)

Mnoho zúčastněných českých závodníků je členy Sportovních středisek mládeže ČHS (SpS) podporujících talentovanou mládež. Věříme, že právě odborná příprava v rámci SpS má na jejich výsledcích velikou zásluhu, velké poděkování ale patří také oddílovým trenérům, kteří dávají do přípravy svých svěřenců obrovské úsilí a především samotným závodníkům. Děkujeme a gratulujeme!

M. Košatková, ČHS