Česká reprezentace společně potrénovala lezení na obtížnost

27. 04. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V neděli 24. 4. proběhlo v tréninkovém centru ČHS na Hudy Brno další reprezentační soustředění, tentokrát v lezení na obtížnost.

Repre trénink

Soustředění bylo určeno pro kompletní obtížnostní reprezentaci z roku 2021 a přizváni byli také závodníci, kteří se v minulém roce do reprezentace neprobojovali, ať už z důvodu jejich věku nebo výkonnosti,  ale po letošním prvním nominačním závodě obsadili přední příčky.

Doufáme, že účast na společném tréninku pro ně byla motivací a že se s nimi v reprezentačním družstvu pro rok 2022 setkáme.

Soustředění bylo zaměřeno na OS nebo flash pokusy ve zbrusu nových cestách, které hned po nominačním závodě dostavěli stavěči Denis Pail, Jan Šolc a Michal Kalvas a tentokrát se k nim přidala i Anežka Radouchová. Děkujeme vám za vaši práci.

Závodníci dostali cenné rady, jak k OS nebo flash stylu lezení na závodech  přistupovat, a to od zkušeného trenéra Tomáše Sychy, který se do popisu pustil s prožitkem sobě vlastním. Do komentování a sdílení svých zkušeností se zapojili také naši reprezentanti Martin Stráník nebo bratři Potůčkovi.
Tomáš Sycha Repre tréninkSoučástí soustředění bylo opět také měření krevního laktátu z kapilární krve několika vybraným závodníkům s cílem otestování jejich výkonnosti a metabolické aktivity.

logo_partner_repre

Saša Gendová, trenérka české reprezentace