Češi úspěšní ve světovém poháru IFSC

12. 05. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Seriál světového poháru pokračoval dalšími dvěma závody.

První z nich se konal 3. - 4. května v azerbajdžánském Baku, kde Českou republiku reprezentoval v lezení na rychlost Libor Hroza ml., který mezi 25 závodníky obsadil výborné 5. místo. Hroza postoupil z prvního místa v kvalifikaci, ve čtvrtfinále ho pak vyřadil Rus Viatcekhovski. Vítězem se stal Ukrajinec Boldyrev.

Ve švýcarském Grindelwaldu se pak 10. - 11. května utkali nejlepší světoví bouldristé a mezi 77 muži a 62 ženami se neztratili ani čeští reprezentanti.

Skvěle si vedl Martin Stráník, který postoupil do semifinále, kde vybojoval konečné 11. místo a od postupu do finále mu chyběl při pádu z topu na posledním boulderu jen příslovečný kousek štěstí. Jan Chvála obsadil 39. pozici, když v kvalifikaci vylezl 4 bouldery, které už by stačily na postup do semifinále, bohužel však na ně spotřeboval příliš mnoho pokusů. Štěpán Stráník byl nalosován do druhé kvalifikační skupiny s těžšími bouldery, které mu příliš neseděly a celkově skončil na 63. místě. Závod mužů vyhrál Němec Jan Hojer.
V soutěži žen nastoupila Petra Růžičková, které patří konečná 39. příčka. I zde rozhodovaly pokusy, když stejný počet topů jako naše lezkyně měla už závodnice na 21. místě. Vítězství mezi ženami si připsala Shauna Coxsey z Velké Británie.

Světový pohár v boulderingu pokračuje za účasti českých reprezentantů 16. - 17. května v rakouském Innsbrucku.

Tomáš Binter