Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Boulderové soustředění reprezentace v tréninkovém centru SmíchOFF

Boulderové soustředění reprezentace v tréninkovém centru SmíchOFF
27. 01. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 25.-26. 1. 2020 proběhlo velké soustředění v boulderingu v lezeckém centru SmíchOFF. Chtěli bychom poděkovat celému týmu LC SmíchOFF za zázemí a spolupráci pro tuto akci.

 

V pátek 24. 1. 2020 proběhl seminář pro stavěče pod vedením Jana Zbranka, na kterém účastníci připravovali závodní a tréninkové bouldery pro naše reprezentanty. Bouldery se stavěčům velmi vydařily. Závodníci byli nadšení, že si zalezli nejen v kvalitně postavených boulderech podobným těm, které potkávají na mezinárodních závodech, ale i po moderních nových strukturách a chytech, které zajistil ČHS, firma AIX, Adam Ondra a LC SmíchOFF. Stavěči odvedli obrovskou práci a plné nasazení, za což jim moc děkujeme!

 

Všechny kategorie měly připraveny simulační závod, který byl i později vyhodnocen. Závodníci velmi ocenili tento závod před zahájením závodní sezóny. Následně si bouldery zkoušeli i po závodě s kouči a stavěči, kteří jim radili, jak vyřešit některé kroky jinak či lépe. Závodníci pomoc všech zapojených koučů uvítali, mohli se totiž i inspirovat staršími zkušenějšími závodníky z dospělých kategorií, kteří jim zde pomáhali. Děkujeme všem těmto koučům, kteří ochotně pomáhali našim závodníkům: Adam Ondra, Martin Stráník, Štěpán Stráník, Roman Kučera, Štěpán Volf, Jiří Pummer, Dalibor Šimek, David Migál a Sabina Večeřová.

 

IMG_1767

 

V sobotu byl součástí programu opět i tým Fyziogym Cooper. Nejdříve si s některými závodníky zacvičili různá mobilizační, stabilizační a koordinační cvičení, dále byli k dispozici pro zlepšení regenerace ve formě různých masáží po prvním náročném tréninkovém dni.

 

IMG_1768_Iva, Patrik

 

V doplňkovém programu soustředění měli závodníci i rodiče či trenéři možnost, vyslechnout si trenéra Jiřího Pummera, který nám představil svoji tréninkovou pomůcku (muse) pro práci s vlastní myslí. Dále první úvodní obecnou přednášku od mentálního kouče Tomáše Hvoreckého.

 

Opět jsme přichystali i doplňkový program pro trenéry a rodiče. V sobotu proběhla další přednáška Rudolfa Tefelnera v oblasti práce s psychikou dětí a mládeže v prostředí vrcholového a výkonnostního sportu.

(1. přednáška v této oblasti proběhla 15. 12. 2019 na soustředění v Brně na Hangaru).

 

V neděli pak proběhl fyzio seminář s Patrikem Chovanem z Fyziogym Cooper, který byl založený na praktických a ihned aplikovatelných cvičení v tréninku.

IMG_1847

 

Na závěr soustředění jsme požádali závodníky o písemnou zpětnou vazbu na toto soustředění. Závodníci se toho zhostili opravu zodpovědně a rozhodně nám díky jejich kladným a pozitivním odezvám přibyla nová energie do dalších plánovaných akcí!

 

Za foto dokumentaci děkujeme Petře Adamovské!

Všem, kteří se jakýmkoliv dílem zapojili do této velké akce pro naše talentované závodníky nesmírně děkujeme a těšíme se na další spolupráci a společné akce!

 

Za organizátory,

Iva Vejmolová

 

IMG_2220

   IMG_1747 IMG_1772 IMG_2042 IMG_2175 

   IMG_1960 IMG_1807 IMG_2241 IMG_1823_rozcvička

 

IMG_2278

 

 

Autorem fotek je Petra Adamovská

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová