Aktuální informace KSL k zahraničním i tuzemským závodům k datu 24.4.2020

24. 04. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

IFSC spolu s místními organizátory závodů se rozhodli oficiálně odložit světové poháry naplánované na červenec 2020.
Jedná se o tyto tři SP:
-          SP Villars (SUI), lezení na obtížnost a rychlost -  2. - 4. července
-          SP Chamonix (FRA), lezení na obtížnost a rychlost -  11. – 13.

července
-          SP Briançon (FRA), lezení na rychlost -   18. - 19. července
Lhůta pro rozhodnutí o přesunutí závodů byla původně stanovena na 1. května 2020. Vzhledem k vývoji situace ve zmíněných zemích, bylo možné vydat rozhodnutí již nyní. - Ve Francii byl prodloužen zákaz konání velkých shromáždění až do poloviny července.

Další rozhodnutí vzešlo na telekonferenci výkonné rady IFSC. Týká se posunutí následujících závodů světového poháru v boulderingu.:
Meiringen (SUI), Wujiang (CHN), Chongqing (CHN), Seoul (KOR), Munich (GER) and Innsbruck (AUT).
Toto rozhodnutí přichází v podstatě již po boulderingové sezóně.

Mistrovství světa mládeže ve Voroněži zatím zůstává v plánovaném termínu od 23. - 31. srpna. Zda tento termín zůstane platný, bude potvrzeno do 1. června 2020.
Celou zprávu IFSC zveřejněnou 23. 4. večer si  můžete přečíst zde.

24. 4. odpoledne vydalo IFSC další potvrzení týkající se Mistrovství Evropy v Moskvě. Původně se mělo konat  od 20. - 27. března 2020. Nyní bylo rozhodnuto, že bude přesunuto (již podruhé), tentokrát na termín od 1. - 8. října 2020. Mistrovství je současně i  nominačním závodem, na kterém se může kvalifikovat ještě 1 žena a 1 muž na OH v Tokiu.
Celou zprávu IFSC si  můžete přečíst zde.

Výše zmíněný říjnový termín Mistrovství Evropy bohužel koliduje s Mistrovstvím ČR, které by se mělo konat 3. - 4. 10. 2020 v Praze na Big Wallu. Budeme se proto snažit najít pro MČR nový termín. O novém termínu konání vás informovat.

Vedení  reprezentace a VSCM prověřuje podmínky, za kterých by již brzy

mohly proběhnout první společné tréninky.

Sekreteriát ČHS, Ivana Palasová