Aktuální informace  - Komise soutěžního lezení a Komise mládeže

Aktuální informace  - Komise soutěžního lezení a Komise mládeže
17. 04. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Usnesení vlády ze dne 14. dubna s novým opatřením Ministerstva zdravotnictví nijak nemění podmínky pro sportování, nastavené předchozím usnesením vlády z 6. dubna. Z aktuálně platného Mimořádného opatření MZ i nadále vyplývá, že při současném splnění dalších podmínek, je umožněno sportování jen na venkovních sportovištích. Právní vyjádření zde.

V souvislosti s možným postupným uvolňováním vládních opatření pracujeme na možných scénářích pro následující měsíce.

Možnosti uspořádání závodů Českého poháru intenzivně řešíme s potenciálními pořadateli a budeme zároveň konzultovat s Národní sportovní agenturou, která vždy k opatřením vlády vydává bližší a konkrétnější výklady.

V planosti zůstává, že nové termíny závodů Českého poháru budou plánovány tak, aby od okamžiku zrušení státních omezení až do konání závodu byly k dispozici minimálně 3-4 týdny pro přípravu a plný trénink závodníků.

Český pohár a MČR ve Zlíně pro kategorii U14, v termínu 6. června 2020 se posouvá na neurčito. Nový termín bude určen minimálně dva měsíce dopředu.

Open závody s termínem konání od 1.6.2020 zatím zůstávají beze změny a případné změny termínů boudou záviset na vládních opatřeních.

1. května by mělo IFSC vydat první informaci o konání závodů světového poháru v červenci a od tohoto rozhodnutí se také budou odvíjet další kroky týkající se přípravy reprezentace, organizace závodů, jejich termíny apod.

Mistrovství Evropy v Moskvě bylo s konečnou platností posunuto na podzim. Konkrétní termín není určen.

Vedení reprezentace je se členy reprezentace i VSCM v kontaktu. Konzultace tréninkových možností a metod s většinou reprezentantů, v takto omezeném režimu, probíhá prakticky každý den.

Od 11. 5. by mohlo dojít k otevření vnitřních sportovišť, přičemž ještě očekáváme bližší specifikaci tohoto uvolňovacího opatření. Pokud to vládní opaření dovolí, začnou po tomto datu probíhat společné tréninky členů VSCM i reprezentace v omezeném počtu a od 25.5., od kdy je avizována možnost konání hromadných akcí do 50 osob budou naplánována také společná soustředění. O konkrétních akcích budou všichni reprezentanti i členové VSCM informováni prostřednictvím e-mailu s dostatečným předstihem.

Veškeré naše kroky se řídí vládními opatřeními, která se podle vývoje situace v ČR mění, stejně tak budeme aktuální situaci přizpůsobovat plánované scénáře.

O jakýchkoli změnách budeme včas informovat.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová