Aktuální  informace k zahraničním závodům k datu 28.8.2020

Aktuální  informace k zahraničním závodům k datu 28.8.2020
28. 08. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Právě jsme obdrželi zprávu z IFSC týkající se evropských zahraničních závodů v roce 2020.

Současný stav pandemie COVID-19 v Evropě je značně proměnlivý. Díky tomu se pravidla týkající se cestování do i vycestování z různých zemí i regionů v jednotlivých zemích velmi liší a mění se ve velmi krátké době.

Tyto změny pak velmi znesnadňují organizátorům přípravu sportovních akcí a národním federacím účast jejich závodníků na těchto mezinárodních akcích. Je proto nutné, aby všechny národní federace nyní sledovaly předpisy jak v místě určení, tak i v místě původu.

AKTUALIZACE KALENDÁŘE IFSC 2020:

• 17.-18. 9. - EPM AUGSBURG  (obtížnost) - událost je potvrzena     Předběžná registrace je dokončena. - Požadavek na předběžnou     registraci vzešel z nařízení německé vlády.
  • 22.-28.10. MEM PERM (obtížnost, bouldering, rychlost) - tato událost je   odložena na 2021!
  • - 6.-8.11. EPM SOURE (bouldering) - prozatímně potvrzena

Další závody, které mají být potvrzeny:

• 20.-29.11. - ME MOSKVA (obtížnost, bouldering, rychlost, kombinace) -        událost je prozatímně potvrzena
  • 3.-6.12. - EP VORONĚŽ (obtížnost, rychlost) - tato událost je zrušena!

IFSC Europe již dříve vydalo přílohu k pravidlům ADDENDUM TO IFSC RULES upřesňující podmínky konání závodů v době pandemie.
Nyní zveřejňuje dodatek, kde jasně uvádí, že evropská pravidla IFSC podléhají místním změnám v důsledku platných jednotlivých vnitrostátních nařízení. Tyto změny IFSC pravidel zůstávají v platnosti až do dalšího vydání upozornění.

Tímto IFSC žádá o respektování.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová