AKTUALIZACE PROHLÁŠENÍ KSL A KM ze dne 24.3.2020 a POTVRZENÍ POSUNUTÍ TERMÍNU OH

25. 03. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

S ohledem na  pokračující omezení, která souvisí s šířením koronaviru COVID-19, ale hlavně s cílem zamezit jakémukoliv zdravotnímu ohrožení našich závodníků, pořadatelů a organizátorů rozhodla Komise soutěžního lezení a Komise mládeže o zrušení všech tuzemských závodů, které jsou naplánovány do konce května 2020. Tato opatření budou aktualizována s ohledem na vývoj situace v České republice.

Členové komisí budou pracovat na zajištění nových termínů závodů Českého poháru i Open závodů tak, aby od okamžiku zrušení státních omezení až do konání závodu byly k dispozici minimálně 3-4 týdny pro přípravu a plný trénink závodníků .

Ohledně přesunu a zveřejnění nových termínů konkrétních mezinárodních závodů nebyly ze strany IFSC dosud poskytnuty žádné nové informace. Jen jsme byli ujištěni, že na zvládnutí krizové situace všichni usilovně pracují a o všech strategických rozhodnutích budeme okamžitě informováni.

Dne 23.3 vydala IFSC v otázce přeložení termínu Olympijských her  prohlášení, ve kterém vyjadřuje plnou podporu rozhodnutí Mezinárodnímu olympijskému výboru (dále jen MOV) přesunout zahájení XXXII. Olympijskýh her v Tokiu na pozdější termín. Vybídlo také  všechny Národní olympijské výbory a Národní federace ke spolupráci, pomoci a k podpoře svých sportovců v této pro všechny nelehké situaci, tak aby se Olympijské hry - po odeznění všech zdravotních rizik, které by hrozily jejich účastníkům - mohly uskutečnit.

Dne 24.3. bylo v pozdních odpoledních hodinách potvrzeno přeložení termínu Olympijský her :

"Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. - Za současných okolností a na základě informací od Světové zdravotnické organizace došli prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé k závěru, že Hry XXXII. olympiády musí být přeloženy na termín po skončení roku 2020, ale ne na pozdější než léto 2021, aby bylo zajištěno zdraví sportovců a všech lidí zapojených do olympijských her a mezinárodního společenství,“

Ke stanovisku připojujeme odkaz Českého olympijského výboru.

Prohlášení IFSC najdete zde.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová