Aktualizace Nominačních pravidel 2023 a Kalendáře závodů 2023

24. 02. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Domácí závodní sezóna teprve začíná a hned na začátku sezóny pro vás máme první aktualizace a to jak v Nominačních pravidlech pro rok 2023, tak i v Kalendáři závodů 2023.

Aktualizace Nominačních pravidlech pro rok 2023                                     v dokumentuPravidla ČHS pro ustanovení reprezentace mládeže a Nominační pravidla pro rok 2023

se týká navýšení počtu kvót - tak zvané extra kvóty mládežnických kategorií reprezentace pro rok 2023 a je reakcí na IFSC uvažovanou změnu, zveřejněnou teprve 15.2.2023,

Na základě IFSC evropských pravidel pro rok 2023 a rankingů jednotlivých zemí za sezónu 2022 v jednotlivých mládežnických disciplínách, IFSC nabídlo 10-ti nejlepším národním týmům v každé disciplíně +2 kvóty pro registrace v mezinárodních mládežnických závodech v sezóně 2023.

Česká mládežnická reprezentace se nedostala do rankingu TOP10 týmů pouze v disciplíně Boulder-dívky.

A protože od letošní sezóny se každý národní tým musí snažit „vysoutěžit si“ potřebné kvóty pro účast ve vyšších závodech, KSL přistoupilo ke změně v počtu obsazení mládežnických reprezentačních družstev.

Počty reprezentantů v jednotlivých disciplínách a věkových kategoriích stanovilo vedení reprezentace takto:

REPREZENTAČNÍ KVÓTY pro rok 2023

DÍVKY

CHLAPCI

U16

U18

U20

U16

U18

U20

BOULDER

OBTÍŽNOST

RYCHLOST

Jsme moc rádi, že vám můžeme přinést další dobrou zprávu.

Po dlouhých vnitřních úvahách, jak vyvážit všechny požadavky, přání a priority, můžeme konečně potvrdit, že Český pohár 2023 se bude konat ve všech třech disciplínách. Poslední disciplínou, kde se uvažovalo o variantě neuskutečnit v letošní sezóně ČP, bylo lezení na rychlost.

Kalendáři závodů ČR nyní najdete poslední platnou verzi domácích závodů pro tuto sezónu, včetně Českého poháru i v disciplíně lezení na rychlost a již tradičně v TC ČHS HUDY Brno.

Na 1. kolo ČP v lezení na rychlost a současně nominační závod se můžete těšit již 4.3., pro 2. kolo je rezervován termín 30.9. a součástí 3. kola 15.10. bude opět MMČR, MČR mládeže a MČR U14. Všechna tři kola budou jednodenní a budou obsahovat všechny kategorie, dospělé, mládež i U14.

Tímto děkujeme stěně HUDY Brno, za neutuchající podporu ze strany pořadatele.

O víkendu 25-26. ledna proběhnou první domácí závody

1. kolo ČP a současně 1.nominační závod v boulderu

na stěně Jungle Sport Park - Praha Letňany.

Těšíme se na vaši účast na domácích závodech, ať v podobě vašich výkonů nebo i v podobě vaší podpory – fandění.

Sekretariát ČHS