Akademické mistrovství České republiky 2017

21. 06. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V neděli 18. 6. se v pražské hale ČVUT Pod Juliskou konalo Akademické mistrovství České republiky v lezení na obtížnost, které bylo letos součástí Českých akademických her. Na 13,5 metru vysoké stěně postavil závodní cesty Viktor Pařízek společně s Olčou Stehlíkovou. Vzhledem k velkým výkonnostním rozdílům mezi závodníky to nebyl vůbec lehký úkol, ale stavěči jej zvládli výborně.

Velmi kvalitní byl závod v kategorii mužů, kde se ve startovním poli objevili hned čtyři lezci s reprezentačními zkušenostmi – Martin Jech (UK Praha), Denis Pail (OU Ostrava), Tomáš Binter ml. (ZČU Plzeň) a Rishat Khaibullin, jenž v minulých letech reprezentoval Kazachstán ve všech třech disciplínách a Akademického MČR se účastnil jako student VUT Brno.  Z kvalifikace se dvěma topy postoupili tři lezci: Martin Jech, Rishat Khaibullin a Tomáš Binter. Ve finále pak o medailovém pořadí rozhodl způsob řešení problému na začátku stropu, který nejlépe zvládl vítězný Rishat Khaibullin, druhé místo obsadil Tomáš Binter ml. a třetí příčka patří Martinu Jechovi.

Soutěž žen měla jasnou favoritku v loňské reprezentantce Andree Pokorné (MU Brno), která tuto roli jednoznačně potvrdila a topovala jak obě kvalifikační, tak finálovou cestu. Stříbrnou medaili vybojovala Anna Vavříková (VŠCHT Praha) a bronz Nikola Bartošová (UK Praha).

Tomáš Binter