Adam Ondra vyhrál Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost

07. 10. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Adam Ondra vyhrál Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost, které se konalo ve dnech 5. - 6. října 2019 v Edinburghu.

Velmi dobré 11. místo vybojoval v semifinále Martin Stráník. Š. Volf skončil 24. a Ši. Potůček 38.

ME v Edinburghu - podrobná zpráva od A. Gendové

Podrobný popis průběhu závodu od koučky a trenérky Saši Gendové.

A.Ondra_ME Edi zlato

A. Ondra ME Edi_radost 2

A. Ondra ME Edi_leze

V kategorii žen vyhrála Slovinka Lucka Rakovec, naše reprezentantky E. Novotná, M. Smetanová a V. Scheuerová se ocitly na konci startovního pole (35., 31., 36.).

ME Edinburgh 2019

Český reprezentační tým - lezení na obtížnost a doprovod: A. Ondra, Š. Volf, M. Stráník, Ši. Potůče, P. Chovan (fyzioterapeut), S. Gendová (koučka, trenérka), E. Novotná, V. Scheuerová, M. Smetanová.

A. Ondra a M. Stráník

E. Novotná (1) E. Novotná (2) M. Smetanová (1) M. Smetanová (2) M. Stráník (1)

M. Stráník (2) Š. Volf (1) Š. Volf (2) Ši. Potůček 2 Ši. Potůček V. Scheuerová (1)

Jan Kříž vybojoval na ME v lezení na rychlost, které se také konalo v Edinburghu, výborné 4. místo. Mistrem Evropy se stal Rus Vladislav Deulin, v kat. žen Polka Aleksandra Miroslav. V. Scheuerové se bohužel v tomto závodě nedařilo, v důsledku ulitého startu skončila poslední.

J. Kříž 2

čtvrtý zleva J. Kříž

Všem úspěšným reprezentantům gratulujeme.

Foto: Lukáš Bíba

B. Valentová, sekretariát ČHS