Adam Ondra vítězem SP v Inzai

27. 10. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení
V japonském Inzai se ve dnech 25. - 26. 10. konal předposlední letošní závod Světového poháru v lezení na obtížnost. Po dvou předchozích nepříliš vydařených asijských startech dopadl závod skvěle pro české barvy, když zde Adam Ondra vybojoval zlatou medaili.

Do kvalifikací nastoupilo 31 lezců a český reprezentant postoupil do semifinále z prvního místa, když kvalifikační cestu č. 1 topoval stejně jako další tři závodníci, v kvalifikační cestě č. 2 se o první místo výkonem 45+ dělil s Francouzem Desgrangesem, který ovšem v první cestě skončil až 6.
Ze semifinále pak Adam Ondra postupoval jako druhý, když dosáhl stejného výkonu jako další Francouz Supper na třetí příčce, z prvního místa postoupil domácí Sachi Amma.

Finále patřilo českému reprezentantovi, který zde jednoznačně zvítězil, druhý byl Japonec Sachi Amma a třetí Slovinec Domen Škofic.

Jde o druhé vítězství Adama Ondry v závodě Světového poháru v této sezóně, díky němu se posunul v průběžném pořadí SP v lezení na obtížnost na 5. pozici.

Poslední letošní závod Světového poháru se koná 15. - 16. 11. ve slovinském Kranji.

Tomáš Binter

fotografie Heiko Wilhelm, IFSC