ADAM ONDRA OVLÁDL DALŠÍ SP V BOULDERINGU!

24. 05. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Adam Ondra ovládl další závod Světového poháru v boulderingu! Poté, co před měsícem vybojoval zlato v Meiringenu, předvedl tento víkend další úžasný výkon, tentokrát na SP v americkém Salt Lake City.

Adam Ondra opět vítězem SP v boulderingu, Christian Adam

Na Světovém poháru v Salt Lake City se představil jediný český reprezentant - Adam Ondra. V pátek 21. 5. bylo na programu kvalifikační kolo s pěti bouldery, které se závodníky neměly příliš slitování a neodpouštěli sebemenší chyby. Adam Ondra a Japonec Yoshiyuki Ogata jako jediní dva závodníci získali všechny TOPy, ačkoliv Adam podle svých slov vypálil pár zbytečných pokusů, které ho nakonec stály v kvalifikaci druhé místo právě za Ogatou.

kvalifikace, Christian Adamkvalifikace, Christian Adam

V sobotu se dvacítka nejlepších musela vypořádat se čtveřicí pekelných boulderů, z nichž se jeden nedočkal žádného TOPu a další pouze jediného od japonského závodníka Kokoro Fujii. Fujii si svým parádním výkonem a třemi TOPy zajistil první postupové místo, Adam si dvěma TOPy dolezl pro místo druhé. Ostatní závodníci dosáhli maximálně na jeden TOP, a to u "nejlezitelnějšího" boulderu č. 2.

Ve finálovém kole se už Adam s žádným druhým místem nehodlal smířit a předvedl úžasnou podívanou! Přesto, že výsledek byl dlouho nejistý a celé kolo bylo poměrně napínavé, jelikož každému sedlo něco jiného a  TOPovaly se všechny bouldery, tak Adam nakonec nechal všech pět zbylých závodníků daleko za sebou! Adam nejen že jako jediný TOPoval všechny čtyři finálové bouldery, ale tři dokonce na flash! Nejvíce mu "zavařil" první boulder s počátečním dynamickým skokem, na který vypálil celekm 5 pokusů. Druhé místo bral teprve 17ti letý Francouz Mejdi Schalck a třetí legendární Jakob Schubert. Mezi ženami dominovala domácí Američanka Natalia Grossman, druhá se umístila Oriane Bertone z Francie a třetí další američanka Brooke Raboutou.

finále, Christian Adamfinále, Christian Adam

Svojí druhou výhrou v řadě po SP v Meiringenu, tak Adam prolomil 4 letý kolotoč, kdy každý závod Světového poháru v boulderingu mužů vyhrál jiný závodník a potvrdil svou formu pro letní olympiádu!

Gratulujeme nejen Adamovi, ale také jeho týmu v čele s Petrem Klofáčem - hlavním trenérem české reprezentace, který Adama připravuje od sezóny 2020.

M. Košatková, ČHS

foto: Christian Adam, Black Diamond