ADAM obstál před domácím publikem a dolezl si pro zlato!

02. 05. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Víkend plný zážitků, skvělých sportovních výkonů a především úžasné atmosféry! Tak by se dal shrnout závod Evropského poháru v boulderu, který poprvé v historii hostiloprávě Česko. Děkujeme všem, kteří přišli podpořit české závodníky a dovedli Adama až ke zlatu!

Zlatý Adam Ondra

Do nedělních finálových kol se probojovala dvojice předních českých závodníků Eliška Adamovská a Adam Ondra! Ti prošli konkurencí 20 semifinalistů a zařadili se mezi osmičku nejlepších. O naprosto famózní závěr skvělého dne se postaral právě Adam Ondra, který ve finále jasně ukázal soupeřům, kdo je tady doma a pro česko uhájil zlato! Ačkoliv jeden z boulderů zůstal bez topu, tak jsme měli možnost zažít parádní show!

Obrovskou radost máme také z Elišky! Ta sice na medailové umístění nedosáhla, ale v těžké konkurenci vybojovala úžasné 6. místo! Nutno dodat, že Eliščinou hlavní disciplínou je obtížnost a pokrok, který za poslední rok udělala v boulderu, je neuvěřitelný!

Eliška Adamovská
Podrobné informace přineseme v obsáhlém článku v následujících dnech,

Partneři EP

M. Košatková, ČHS