3. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu - ČEZ Riverside Boulder Contest

16. 08. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Třetí kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu lezce a diváky zavede do samotného centra hlavního města, do atraktivní lokality pražské náplavky. Závod ČEZ Riverside Boulder Contest proběhne o víkendu v polovině září. V sobotu 14. 9. se o umístění utkají dospělí a mládež kategorií A, B a junioři, v neděli 15. 9. pak budou závodit děti v kategoriích U14, U12 a U10.

Plakát Vizual_sirka

O kvalitu boulderů se postarají osvědčení stavěči Honza Šolc,

Martin Jech, v čele s Vildou Chejnem. Registrace do závodů bude probíhat prostřednictvím registračního systému ČHS. Na webu ČHS najdete také kompletní propozice.

Specifikum závodu spočívá v jedinečném umístění závodní scény, kdy lezecká stěna i zázemí pro závodníky bude situováno na plovoucích pontonech přímo na hladině Vltavy. Diváci tak budou mít možnost sledovat sportovní výkony české lezecké špičky s kulisami Pražského hradu a Vyšehradu, industriální nádech prostředí dodá železniční most

na Výtoni.

Program závodního dne vychází vstříc nejen samotným sportovcům,

ale i návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Vhledem k zajímavému doprovodnému programu se nebude nudit žádná věková kategorie!

Těšit se můžete například na lezení pro veřejnost pod vedením zkušených instruktorů z Lokal Bloku, nebo ukázky šplhu na laně zavěšeného z železničního mostu, který si zároveň budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Své umění předvedou i parkouristi z Ládví, kteří zároveň povedou workshopy pro veřejnost. Jedinečným zážitkem pak jistě bude akrobatické vystoupení nejen na šálách v podání souboru Arte Levite.

Pro závodníky znavené výkonem bude nachystaná chill-out zóna na pláži Kayak Beach Baru, multifunkčního sportovního plavidla kotvícího v těsné blízkosti závodní scény, které zároveň nabídne širokou škálu občerstvení.

Více informací najdete zde.

Závod by se nemohl konat bez podpory partnerů,

kterým tímto DĚKUJEME:

Titulární partner                              Generální partner

ČEZ                                             Rock Point

CEZ_cesky                              Rock Point

Dále za podpory:

Města Prahy               Kayak Beach Bar             Makak

Praha                       LOGO_2b_Kayak beach bar               Makak

Organizátor závodu:

ČHS                                             SDA

ČHS                                 SDA_logo

Těšíme se na vás v září v Praze na náplavce!

Sekretariát ČHS