Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

29. ročník závodů v lezení na obtížnost v Polici nad Metují

29. ročník závodů v lezení na obtížnost v Polici nad Metují
04. 02. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Novoroční OPEN 2020

29. ročník závodů v lezení na obtížnost v Polici nad Metují je minulostí. Kdo nepřijel, tak určitě prohloupil. Osvědčený tandem Prťka – Alberto, zkušenosti z minulých ročníků jsou zárukou kvalitního a pěkného lezení. Týden příprav, od mytí chytů, stavbu cest a příprav pro diváky a závodníky, se vyplatil a nezbývalo než to oslavit na již téměř tradiční warm up párty. Letos jsme si zabydleli salónek v Hotelu Ostaš a připojila se spousta závodníků, kteří dorazili z daleka už v pátek, Při družném hovoru a při kytaře čas utíkal. V sobotu ráno pak mnozí litovali.
Každopádně vše běželo podle plánu a v 10 hodin předseda zahájil závody.

 

Stavěči předvedli, že to jde a šlo se na to. Letos připravili 4 kvalifikační cesty a obtížnost trefili parádně. Startovní pole 42 závodníků se nám rozřadilo a už se vše připravovalo k finále. V 15 hodin šestice žen zahájila prohlídku tratě, která začala zprava traverzem, přes převisy do pětačtyřicítky, esíčkem přes tsunami do stopu a pak ještě asi osm metrů stropem. První místo vybojovala třetí z kvalifikace Hana Šikulová lezoucí za Prostějov, která ukrojila i pár metrů ze stropu. Na druhém místě Novotná Eliška a třetí její klubová lezkyně Tužová Natálie o mnoho nezaostaly. Obě z Komorního výtahu. Po úpravě cesty se mohlo zahájit finále mužů. Nezbytná prohlídka trati, která začínala zleva, traverzem pod stropem, přes něj do pětačtyřicítky a dál stejně jako holky. Jen s méně chyty. Diváky čekalo celkem 11 lezeckých představení, kdy nebylo jasné, kdo bude favorit. Všichni finalisti si totiž poradili se všemi kvalifikacemi. Nakonec nejvíce síly a lezeckého umění předvedl Tomáš Binter ml.          a odváží si z Police první místo. Jan Zíma a Ondřej Hašek předvedli vyrovnaný výkon, kdy oba spadli v kroku do stropu. Nakonec lezecký čas posunul na druhé místo Honzu Zímu a třetí je Ondra Hašek.
Všem lezcům gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za parádní lezeckou show. Kromě prvních bodů do letošního rankingu si ti nejlepší odvezli ceny od našich partnerů.

 

Děkujeme všem našim partnerům.

 

             stupne_men

stupne_women

 

Výsledknou listinu najdete na stránkách ČHS v Přehledu závodů ČR

 

Za pořadatele Tomáš Hornych, ředitel závodu

 

 

 

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová