2.ČESKÝ POHAR v lezení na obížnost Lomnice n/P 06

02. 04. 2006 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Přijelo 42 mužů a 15 žen. Oproti Brněnskému závodu je to výrazný nárůst startujících, ale určitě to ještě nemůžeme přisuzovat změně systému, ale určitě dlouholeté tradici a nesmírné obětavosti pořadatelů. Toto vždy v Lomnici zaručuje perfektní organizaci a hlavně amosféru. Cesty tu pro změnu stavěl Tomáš Doubravský, který si tak odbyl svou premieru, a i když finálovka mužů výrazně zamíchala pořadím o proti výsledkům z kvalifikace, můsíme je hodnotit za výborné.

V mužích třetí místo vybojoval Jakub Hlaváček, který se nedokázal úspěšně poprat s přebráním spoďáku ve stropové partii. K asi k velkému překvapení, se s finálovkou velmi dobře vypořádal Jaroslav Petečel, celkem bez problému prošel nástrahami, které jiné borce vyřadily a  dolezl na druhé místo. První místo si nenechal ujít opět suverénní z kvalifikace Martin Stráník. Můžeme jen říct, že jeho forma je opravdu nastartovaná a jen se můžeme těšit na jeho premiéru na SP.
V ženách si třetí místo vydobila Lucka Hrozová, která se po loňském vážném zranění opět dostala do formy. Druhé místo patřilo Nelle Kudrové, která s přehledem zvládla technický začátek, nezaváhala ani v silovém středě a ke zdárnému zakončení cesty ji zůstaly jen dva kroky. Vítězství si tentokrát odvezla Silva Rajfová, která se všemi cestami vyloženě prošla a stejně jako u Martina tak i u Silvy se můžeme těšit na její úspěchy v SP, kde v loňském roce na posledním závodě SP ukázala, že to v žádném případě nebude marné :)).

Po dvou nominačních závodech je reprezentace celkem jasná, teď ještě komise zváží případné žádosti o udělení vyjímky a reprezentace bude za několik dnů jmenována.