1. nominační závod v lezení na obtížnost

29. 03. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

107

V sobotu 24.3. se na pražské stěně SmíchOFF uskutečnil Český pohár v lezení na obtížnost pro dospělé, mládež, masters i legends.

Na startovní listině se objevilo přes 110 závodníků, kteří kolem desáté hodiny začali nastupovat do svých kvalifikačních cest.

Záznam ze závodu bude k vidění:

Premiéra
ČT Sport pátek 30. 3. 09:40
Opakování

ČT Sport sobota 31. 3. 12:10
ČT Sport neděle 1. 4. po půlnoci 03:40 PDC: 03:05
ČT Sport čtvrtek 5. 4. 11:40

052

V mužích bylo hned od začátku jasné, kdo je největší favorit. Jako jediný v obou kvalifikačních cestách dolezl do TOPu Martin Stráník. V ženách zůstala 1. kvalifikační cesta bez topu, v druhé TOPovaly Lenka Slezáková a Eliška Adamovská.

V kategorii Masters 1. kvalifikační cestu dolezli do TOPu Andrej Chrastina a Jiří Lautner.

V mládežnických kategoriích se TOPovalo poměrně hodně a tak o pořadí v kvalifikacích rozhodoval ve spoustě případů čas.

Největším smolařem českého poháru je určitě Kuba Konečný. Před závody byl pro všechny jedním z nějvětších favoritů na vítězství i mezi dospělými. Kuba ovšem zapomněl nastoupit na svojí druhou kvalifikační cestu, což znamenalo nulu do výsledků. Tím se dostal do finále jen mezi juniory. Na dospělé mu tento výsledek nemohl stačit.

Tím, ale Kubova smůla tento den nekončila. Finálovou cestu lezl s velkou převahou, ale na jednom z Cheeta vulkánů Kubovy sklouzla noha a tím jeho finálová jízda skončila s bodovým ohodnocením 62+, které stačilo na 2. místo

Martin Stráník potvrdil svojí neuvěřitelnou formu i ve finále, kdy si jako jediný, který dokázal finálovou cestu TOPovat dolezl pro 1. místo. Druhý skončil Rishat Khaibulin a třetí Jakub Hlaváček.

Mezi ženami se finálovou cestu jako jediná TOPovala Iva Vejmolová. Hned za ní skončila Lenka Slezáková a 3. Eliška Adamovská.

Výsledky mládeže:

Chlapci B