1.ČESKÝ POHAR v lezení na obížnost BRNO 06

26. 03. 2006 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Přijelo 21 mžů a 15 žen. Jelikož to není příliš leká účast, změnila komise pro letošní rok systém závodů a to tak, že se lezou dvě kvalifikační kola "Flash" a finále "On-sight". Doufáme tak, že tento nový systém přitáhne více závodníků. A po první zkušenosti věříme, že jdeme dobrou cestou, protože všichni závodnci si pochvalovali možnost lézt dvě kvalifikační cesty.

Finálové cesty perfektně rozřadily finalisty, které postavil klan Švubů ze Slovenska.
V mužích třetí místo vybojoval Jakub Volf, který ukázal, že jeho výkonnost šla letos velmi nahoru. Druhý byl Martin Stráník, který suvereně vyhrál kvalifikaci, ale závěr finálovky mu nesedl. Vítězem se stal Jan Zbranek, který ještě na konci svého pokusu zabojoval a o jedno přehmátnutí porazil Martina.
V ženách třetí místo vybojovala Soňa Hnízdilová, které se po serii nemocí pořídilo dát do kupy, ale za pár dnů bohužel musí podstoupit operaci kolena a tak ji v Lomnici neuvidíme. Druhé místo nakonec patřilo Silvii Rajfové, která na konci cesty nedokazala za hravou najít chyt a tak ji ve výsledku zůstal jen aktivní pohyb. Vítězkou se stala Zuzana Činalová ze Slovenska, která se v tom samém místě stačila zkoncentrovat a ještě před pohybem si prohlédla, kde je ten oný chyt a šla správným směrem, zůstalo však jen u teče.

Dnešní závod byl první nominační závod, příští týden se koná další závod ČP v Lomnici a ten bude druhým nominačním závodem.