Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Závody IWC v Rumunsku - Busteni

14. 02. 2008 | Rubrika: Soutěžní ledolezení | Komentáře (0)

Druhé kolo světového poháru v lezení v ledu (IWC) proběhlo v Rumunském Busteni. Závodů se zúčastnila i čeká reprezentace ve složení Standa „Kvak“ Hovanec, Jitka Mázlová, Lucka Hrozová a Silva Rajfová.

Bohužel i tentokráte byla teplota mírně nad nulou a tak místo ledu se lezly drytoolingové cesty. Ovšem nutno říci, že byly krásně postaveny. Dlouhé vytrvalostní cesty v mužské kvalifikaci pěkně „profiltrovaly“ závodníky, do semifinále postupovalo pouhých 18 z celkově 43 mužů. V mužské kategorii byla velmi silná konkurence, nejúspěšnější závodníci  přijeli bojovat o umístění a celkové body v poháru.

Jedinému našemu závodníkovi Kvakovi se podařilo propracovat do semifinále.

Semifinálová cesta byla výrazně silová s dlouhými kroky, tady se projevila nevýhoda malé výšky a tak se nakonec Kvak umístil na krásném 18. místě.

Nejsilněji jsme měli obsazenou kategorii žen. Nejvíce síly a zkušeností měla Jitka, která se dostala z  8. místa do finále. O jednu příčku uteklo finále Lucce. Ani Silvě se nepodařilo postoupit do finále a zůstala celkově 11.  Ve finále se Jitce bohužel nepodařilo umístění vylepšit a skončila celkově osmá. 

V důsledku oteplení byly závody na rychlost zrušeny. Je to velká škoda, protože Lucka se Silvou se jich měly zúčastnit.

 Velkým překvapením jsou letošní výsledky Korejců. V Daone osmý Hee-yong Park byl v Busteni pátý a Korejka Woon-seon Shin v Busteni dokonce zvítězila. Lezení v Koreji zažívá velký boom a myslím, že o Korejcích ještě uslyšíme.

Naopak zklamáním byly výsledky Slovenských závodníků  Josefa Leska a Juraje Švingála. Nepostoupili do semifinále a skončili daleko vzadu za očekáváním na 29. a 26. místě.

Stanislav Hovanec a Martin Vrkoslav

| Komentáře(0)