Začíná světový pohár v ledovém lezení

Tento víkend se rozjede seriál závodů v ledovém lezení. První dvě kola se konají na evropském území a toho využijí i dva naši reprezentanti. Jejich počínání můžete sledovat v přímém přenosu na facebooku UIAA, nebo na Olympic Channel.

První kolo UIAA Ice Climbing World Tour proběhne ve švýcarském letovisku Saas Fee, kde spirálový nájezd do vícepatrové parkovací budovy slouží jako dokonalá aréna pro takovou akci. Do Saas Fee vyrazil Tomáš Indra a Aneta Loužecká, která už má letos za sebou mistrovství světa juniorů. Oba dva se chystají také na druhé kolo do Rabensteinu v Itálii.

Aneta v letošní sezóně sbírá první závodní zkušenosti a účastní se obou disciplín, tedy obtížnosti i rychlosti. V konkurenci světové špičky v kategorii dospělých to bude mít velice těžké a její postup už do semifinále by byl obrovským úspěchem. Také Tomáš „Bidlo“ Indra je v na závodech světové úrovně nováčkem a může jen překvapit.

Program se rozjíždí již zítra ráno kvalifikacemi v obtížnosti i v rychlosti. Rychlost pak bude mít v páteční večer i finále. Anetu Loužeckou budeme moci vidět v kvalifikaci obtížnosti od 8:30 do 13:00, nebo v rychlosti od 15:00. Finále rychlosti, pak bude přenášeno od 19:30 do 20:15. Bidlo začne závodit zítra od 14:15 v obtížnosti, do rychlosti se nezaregistroval.

V sobotu 20.1. se v Saas Fee rozběhnou od 8:45 obtížnostní semifinále žen a od 13:00 mužů. Vyvrcholení celého programu čeká závodníky i diváky v sobotu od 19:00 finálovými boji v obou kategoriích. Tam už by ale byla přítomnost obou našich ledolezců velmi milým překvapením. V každém případě budeme držet palce. Nalaďte si přenos ze Saas Fee a dejte na chvíli přednost před biatlonem také českému lezení.

Slávek Matuška, předseda komise soutěžního ledolezení