Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Začíná Světový pohár v ledolezení 2013

Začíná Světový pohár v ledolezení 2013
11. 01. 2013 | Rubrika: Ledolezení a drytooling

Výsledky!

Tento víkend zahajuje mezinárodní seriál závodů v ledolezení, tj. v drytoolingu - Ice World Cup, jehož pořadatelem je UIAA.

 

Závody se konají souběžně dva:

Aktualizace - MSJ juniorů v Saas Grund

Martina Kratochvílová získala na MSJ v lezení ledů v Saas Grund stříbrnou medaili v lezení na obtížnost kategorie 18 - 22 let.

V kvalifikačních cestách se nejprve podařilo první cestu topovat Petru Hartmanovi a Martina Kratochvílová poměrně nešťastně spadla těsně pod topem. Ve druhé cestě se podařilo Petru Hartmanovi dolézt opět do Topu, ale nestihnul cvaknout v časovém limitu a to jej bohužel stálo postup do finále. V silné konkurenci zejména francouzských, švýcarských a ruských lezců je ale 12. místo velmi pěkným výsledkem. Martina si ve druhé kvalifikaci výrazně polepšila, když dala Top. Do finále tak postupovala z nadějného 3. místa.

 

Ve finále začala lezení trochu nervózně, ale s přelezením úvodní pasáže se zklidnila a bezchybným výkonem dolezla do topu. V tu chvíli bylo jasné, že bronz máme doma a čekalo se na konečný výsledek. Z kvalifikace druhá postupující Ruska Ekaterina Koscheeva spadla v půlce závěrečné struktury a to znamenalo posun na druhé místo. Domácí Petra Klinger však neponechala nic náhodě a s přehledem si dolezla do topu s dvacetivteřinovým náskokem na Martinu, čímž si zajistila vítězství. 

 

Aktualizace - MS v Cheongsongu

Na MS v Cheongsongu obsadila Lucie Hrozová 5. místo a Mirek Matějec vybojoval 18. pozici. Mistryní světa se stala Angelika Reiner a mistrem světa Alexej Tomilov.

 

R. Lienerth, předseda komise drytoolingu