Výsledky 2. závodu UIAA IWC Val daone

19. 01. 2010 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (0)

Druhý závod letošní série UIAA IWC se uskutečnil minulý víkend ve Val Daone.

Česká republika byla v závodě žen zastoupena naším největším favoritem - Luckou Hrozovou, která opět prokázala perfektní připravenost a postoupila do finále. Ve finále sice původně skončila na čtvrtem místě, ale po diskvalifikaci ruské závodnice (za šlápnutí do díry na chyt) postoupila na nádherné třetí místo. Lucka tak obhájila loňské umístění a v současné době se v průběžném hodnocení UIAA IWC nachází na děleném třetím místě.

Na svůj první závod UIAA IWC se vypravil Mirek Matějec. Silová příprava a vylezenost z domácí Krkavky ale bohužel nestačila na postup z kvalifikace. Podle jeho slov se po první bouldrové pasáži zamotal ve stropě a pak najednou došlo. Své určitě sehrál i fakt, že se jednalo o první účast na světových závodech. Ze slovenska startující Jožo Leško měl smůlu, když v kvalifikaci vylomil led a Juraj Švingál snad ještě větší, kdy dotek mimo zónu znamenal diskvalifikaci.

Lucka při lezení ve Val DaoneStěna ve Val DaoneStupně vítězů ženy

Příští víkend se ve švýcarském Saas Fee uskuteční nejprestižnější závod celého seriálu a také se začne rozhodovat o celkovém pořadí UIAA IWC. V kategorii mužů se závodu zúčastní Mirek Matějec a Lukáš Pálka, kteří se letos s charakterem závodů seznamují a tak mohou pouze příjemně překvapit. V kategorii žen pak musíme fandit Lucce, která má našlápnuto k boji o nejvyšší příčky.

Medailisté muži:

1. Markus Bendler (Rumunsko)
  2. Park Hee Yong (Jižní Korea)
  3. Patrik Aufdenblatten (Švýcarsko)

Medailisté ženy:

1. Chloé Gratiaux (Belgie)
  2. Stépahie Maureau (Francie)
  3. Lucka Hrozová (Česká republika)

Bližší informace o vlastním průběhu závodu naleznete na www.horyinfo.cz, kde pěkný článek bohužel trochu kazí poněkud nevěcná diskuse, ale to už bohužel patří k českému koloritu.

| Komentáře(0)