Třetí místo L. Hrozové na IWC v Cheongsongu

16. 01. 2012 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (0)

V prvním závodě Světového poháru v ledolezení (IWC) v Cheongsongu v Jižní Koreji obhájila Lucie Hrozová loňský bronz a úspěšně tím vstoupila do letošního ročníku Světového poháru v ledolezení.

Lucie Hrozová má po roce v Koreji opět bronzovou medaili. Poté, co odletěla do korejského Soulu, odjela s ostatními závodníky do Cheongsongu a kvůli časovým rozdílům špatně spala, postoupila z kvalifikace do semifinále jako třetí.

V semifinále, které topovala Korejka Woon Seon Shin, skončila Lucka na 5. místě spolu se Stéphanií Maureau. To byla výhodná pozice pro finále, ve kterém lezla Lucka podle svého zvyku spíš pomalu a na jistotu. Čas jí vypršel nad jedenáctou expreskou, kde dosáhla chytu a chystala se cvaknout 12. expresku.

Vítězkou závodu se stala Italka Angelika Rainer, která topovala finálovou cestu a stříbro získala Ruska Anna Galljamova, která topovala rovněž, ale ve skoro o dvě minuty horším čase. Třetí skočila Lucka a čtvrtá byla Ljudmila Badaljan, která dosáhla o jeden chyt méně. Rusové následně podali proti Lucce protest, porotože se domnívali, že poslední chyt dosáhla až po časovém limitu, ale neuspěli. Za jedenáctou expreskou skončila i pátá Korejka Woon Seon Shin a šestá Stéphanie Maureau. Celkem startovalo 41 závodnic. Třetím místem si Lucka položila dobrý základ pro úspěšnou sezónu a 1500 EUR prize money se taky bude hodit.

Článek poskytl P. Jandík z Horyinfo, autorem fotografie je Lukasz Warzecha.

B. Valentová

| Komentáře(0)