Sobotní drytoolingový trénink na pilíři - 12.10.2019

Drytoolingový trénink na pilíři v Brně.

Ačkoli bylo slíbeno krásné slunečné počasí, v Brně pod přehradou se mlha držela až do pozdního odpoledne. To ale příznivcům drytoolingu až zas tolik nevadí. A v rámci přípravy bylo lepší přivykat na nižší teploty. Až se totiž příště sejdeme na pilíři při MČR, což bude 30. listopadu, těžko už můžeme očekávat babí léto.

Když jsem v sobotu ráno dorazil k pilíři staré dálnice pána, jehož jméno se nesmí vyslovit, na místě byl pouze Zoban. Ohodnotil to slovy: „Tak si aspoň zalezeme spolu.“  Předpověď byla dobrá, takže nám došlo, že lezci dali přednost skalám. Ale pak přeci ti „skalní“ (nebo spíš ledoví?) dorazili. Nakonec se předsezónní přípravy zúčastnilo 23 lezců. Dorazili hlavně zástupci „cepínových oddílů“, domácí Lokálky a VHSky a vírské Ledové stěny. Přijeli chalani zo Slovenska, a také závodnice Aneta Loužecká a Maja Šoltesová z Prahy. A pak i pár úplných začátečníků, kterým dala akce určitě nejvíc. Zoban pozměnil cesty z loňského mistrovství a navěšel do nich lana na top rope. A pak už se celý den bušilo, dokud všichni nepřelezli všechno.

IMG_3116

Další trénink podobného charakteru nabízíme 8. – 10. 11. opět v Brně, tentokrát na výstavišti v rámci veletrhu Life (dříve Sport Life) na umělých profilech v pavilonu V. Cesty budou samozřejmě kratší, ale jistě dostačující a vybavení k zapůjčení je samozřejmostí.

IMG_3076  IMG_3109  IMG_3122  IMG_3155  IMG_3158

Těšíme se,

Slávek Matuška, předseda komise ledolezení a drytoolingu