Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Ready2Climb 2014 – Kandersteg

Ready2Climb 2014 – Kandersteg
10. 01. 2014 | Rubrika: Soutěžní ledolezení, RSS - iSport.cz

Na začátku roku se dva členové reprezentace ČHS v drytoolingu - Jan Straka a Radek Lienerth - zúčastnili závodu Ready2Climb ve švýcarském Kanderstegu. Radek Lienerth se umístil na 15. místě a Honza Straka na 19. místě z celkem 53 závodících mužů.

 

Přinášíme zkrácený report ze závodního dne od Radka Lienertha, dalším účastníkem společného zájezdu byl slovenský lezec Tono Suchý:

 

Tým kolem Rona Kolera připravil celkem tři kvalifikační, dvě semifinálové a jednu finálovou cestu pro výbornou lezeckou párty. Kvalifikační cesty jsou tak do D6+, bohužel v nejtěžší to střelilo Stračesovi chyt pod Topem, takže do semifinále postupujeme už jenom já a Tono. V první semifinálovce oba dva zkoušíme závěrečný krok skočit, ale spíš to chtělo na šuku, takže bohužel oba bez topu. Ve druhé Tono zabojoval a dal pět vteřin před limitem Top. Ve snaze jej napodobit nalézám, bez šuk přeskakuju kroky úvodní pasáže, napohodu vypnutá expreska a jedem dál. Najednou peckka jako hrom do brady cepínem, spektakulární kyvadlo přes půl Kanderstegu a trochu nechápu co se stalo. Nejspíš jsem nedal cepín přesně do dírky a nastalo co nastat muselo.

 

I přes ne úplnou spokojenost s naším výkonem jsme snad neudělali ostudu, když Tono skončil na 8. Místě, já na 15. Místě a Stračes 19. Místo z celkem 53 závodících chlapů. Výsledky i fotogalerii naleznete na www.ready2climb.com.

 

kvalifikační cesta - Stračes, Zoban... první semifinálová cesta - Zoban (fotografie Zoban a Tono Suchý)

 

závodní "aréna"... ledy nad Kanderstegem, optimální podmínka bývá poslední roky v půli února (foto Zoban)