Facebook

Český horolezecký svaz

Pozvánka na DryToolCup Brno 2021

Pozvánka na DryToolCup Brno 2021

Už počtvrté zamíří 4. 12. 2021 všichni vyznavači lezení s cepíny na pilíř u Brněnské přehrady. Pod organizačním zajištěním ČHS a horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno se uskuteční letošní MČR v ledolezení na obtížnost, který je současně třetím závodem Evropského poháru v ledolezení 2021/2022.

Pilíř

 

Závod by se nepodařilo realizovat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje a řady dalších partnerů jejichž podpory a vzájemné spolupráce si velmi ceníme. Svou záštitu pak nad závodem převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. Od prvních závodů na lezecké stěně u brněnské Olympie, nucené pauze bez možnosti realizace závodů, jsme se posunuli k jedinému čistě drytoolingovému sportovišti v České republice - původnímu pilíři pro německou dálnici Vídeň – Vratislav, který byl dlouhé roky betonovým torzem. Na počátku 90. let se byl pilíř na krátkou dobu místem prvních lezeckých závodů, pak se stal smetiště a dnes je z něj funkční sportoviště. To jen rekapitulace pro neznalé brněnského koloritu.

Marek Černý (SVK) MČR/EP 2020

Veškeré informace o závodu naleznete na www.drytoolcup.eu, a to včetně přihlašování a podrobných propozic. Závod je součástí EP UIAA, ale to neznamená, že bychom opustili linii akce určené pro všechny, které tento druh lezení baví nebo jej chtějí vyzkoušet. Pro kvalifikaci bude připraveno pět cest z nichž tři cesty budou TR a budou určeny zejména pro splnění hlavního cíle závodu, tedy dobře si zalézt. Dvě zbývající kvalifikace už budou regulérní rozřazovačky lezené na prvním konci lana a s přísným časovým limitem. Přeci jen startovka UIAA dává tušit celkem silnou zahraniční konkurenci. Finálová cesta bude společná pro muže i ženy, jen krásky budou mít pár chytů navíc pro odladění boulderů. Pokud vyjde v kvalifikaci vše jak má, pak se na start finále postaví 8 žen a 8 mužů. 

Nejlepší závodníci z ČR v roce 2020, Mistři ČR Aneta Loužecká a Pavel  Vrtík z HO Lokomotiva Brno
Kdo o účasti přemýšlíte, neváhejte a přihlašujte se. Registrační formulář pro české závodníky naleznete zde.
Všechny přihlášené závodníky pak hromadně nahrajeme do databáze UIAA. Prosíme, předregistrace do závodu je nezbytná, lze to řešit i na místě, ale to je výrazně komplikovanější.
***Obr.3*** Marek Černý (SVK) MČR/EP 2020


V rámci aktuálních omezení ohledně hromadných akcí bude potřeba splňovat jednu z podmínek: očkování / potvrzení o prodělání Covidu ne starší 180 dní, a to jak u závodníků, tak organizátorů i diváků. 
Akce se odehrává pod širým nebem, a doufáme. že štěstěna nám bude s počasím nakloněna. Pro zázemí bude postaven velký party stan, který bude vyhříván na použitelnou teplotu i v případě mrazivého dne.

 

V rámci přípravy závodů počítejte s omezením pilíře pro lezení od středy 24. 11. 2021, úplná uzávěra pak bude zřejmě od neděle 28. 11. 2021. Ihned po závodech budeme nahazovat cesty, tak aby byl pilíř plně
k použití od středy 8. 12 .2021.

 

Těšíme se na vás
Za HO Lokomotiva Brno a ČHS

 


Radek "Zoban" Lienerth, HO Lokomotiva Brno