Otazníky nad tuzemskými rychlostními závody v ledovém lezení

16. 01. 2018 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Český pohár v ledolezení  na rychlost, ve své dvoukolové podobě, je v ohrožení. Za vše samozřejmě může letošní příliš teplá zima, která nepřeje tvorbě umělých ledů, na kterých se u nás závody pořádají.

Termín prvního kola naplánovaného do Horolezecké arény v Liberci na datum 3. února musel být dnes zrušen. Konání druhého kola, které má být zároveň mistrovstvím republiky, pořadatelé z vírské ledové stěny zatím nevzdávají. Do soboty 17.2. přeci jen ještě nějaký čas zbývá a zima se třeba umoudří a přinese potřebný mráz. Pokud to tak bude, naskytne se šance i na náhradní termín pro Liberec.

Zatím tedy pouze samé otazníky. O konání, nebo rušení akcí (včetně metodického víkendu) budeme včas přinášet aktuální informace.

Slávek Matuška, předseda komise soutěžního ledolezení