Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

22. 10. 2011 | Rubrika: Ledolezení a drytooling | Komentáře (5)

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V DRYTOOLINGU NA OBTÍŽNOST A ZÁVOD V DRYTOOLINGU NA RYCHLOST

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

Většina „normálních lezců“ se touto dobou v lepším případě odebírá na jih za teplem, v tom horším zavírá pod střechy tělocvičen a pouze několik úchylných jedinců se začíná radovat s každou destinou milimetru ledu přibyvšího za noc na skle auta při raním škrábání. Znamená to že se ochlazuje a voda ve skalách začne postupně přecházet ze skupenství kapalného do skupenství pevného a vlády se nezadržitelně ujme zima. Je potřeba se rozlézt , sezóna se blíží. No a v rámci přípravy, proč se nepotkat s podobně smýšlejícími jedinci, dobře si zalézt a tak trochu i zazávodit.

Oprašte z poliček a sklepů zbraně a mačky, Black Diamond Drytoolcup Brno 2011 se nezadržitelně blíží. V loňském ročníku startovalo 22 chlapů a 8 bab z celkem čtyř zemí. Takže jsme celkem zvědaví, kolik drytool chtivých účastníků se dostaví letos.

Závod jsme letos pojali stejně jako v loňském roce jako setkání lidí co je baví ledy a drytool, proto zůstává shodný i systém kvalifikace, kdy cesty budou postavené tak aby si zalezli jak začínající drytoolisti tak i zkušení borci a borkyně.

Na stěně se můžete těšit na nové doplňující tvary z voděodolné překližky, stejně jako budou upraveny cesty na rychlost, které bychom chtěli postavit už do konce měsíce, tak aby se dalo trénovat a uvidíme na jaké časy se můžeme těšit letos.

Ti, kteří nepostoupí do finále a ti kdož se budou závodu účastnit jako diváci rozhodně také nepřijdou zkrátka. O muziku se nám bude starat Radio HEY, zajímavý komentář se dá čekat od „kreativmachine“ Vojtěcha Watta Dvořáka a o dobroty do žaludku, teplé pití i točené nápoje se nám postará servis z brněnského restaurantu K1, který bude hned na parkopišti u stěny ve vyhřívaném partystanu 10 x 10 m.

Rozhodně také nedoporučujeme plánovat odjezd hned po závodech, kdy po finále proběhne vyhlášení vítězů a ve stanu bude zahájena afterparty. Krom dobré muziky a otevřeného baru se můžete těšit na promítání Máry Holečka z jeho himálajských výstupů. No a jak znám Máru, máme se rozhodně na co těšit.

   Na stěně u brněnské Olympie už vznikají první tréninkové směry a aby si někteří nestěžovali, že místní znají chyty jsou převážně po kamenných chytech, které budou použité i při závodech (nicméně nějaké překvápko si jako stavěč nechám tak aby na OS museli ve finále všichni ukázat co umí).

Až do závodů, nebude mít stěna pravidelný provoz z důvodů přestavby, ale bude možné chodit lézt po telefonické domluvě – 603810600 (zoban) nebo 607730335 (Petr Smejkal), když budeme na stěně. Pokusíme se dát i zhruba rámcový termín po dohodě s majitelem stěny, jakmile bude jasno zda je to možné, určitě se informace objeví na webu.

Chtěl všechny požádat aby tuto telefonickou domluvu respektovali a nejezdili na stěnu samostatně, protože pak budou vykázání ochrankou areálu a ztěžuje to vyjednávání o provozu s majitelem stěny (nikoli provozovatelem). Dále bych pak chtěl všechny požádat, aby respektovali značení u cest a krom označených cest nelezli treninkové cesty v mačkách tak jak se tomu dělo v loňském roce.

Tolik úvodem a teď už jen samé praktické a pragmatické informace:

Organizátor:

Český Horolezecký svaz

Pořadatelé závodu:

Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno a Horolezecké centrum Klajda

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

Web závodu:

Veškeré informace naleznete na webové stránce Horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno - www.lokalka.eu

Hlavní partner závodu:

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

Partneři závodu:

HUDY sport, Tendon, Singing Rock, Olympia Brno s.r.o, OeAV sekce Austria, Grivel, Horolezecká škola ClimbOn, Icebreaker, TR walls
Závod se koná za finanční podpory statutárního města Brna

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

Mediální partneři závodu:

Česká televize Brno - redakce sportu
Rádio Hey
www.lezec.cz
www.horosvaz.cz

Termín závodu:

Sobota 10.12.2011

Místo konání závodu:

Brno, venkovní lezecká stěna Olympia –

adresa:
Olympia lezecká stěna
U Dálnice 777
664 42 Brno - Modřice
Czech republic

stěna u Olympie 

Systém závodu v obtížnosti:

Dvoukolový, kategorie muži a kategorie ženy. Kvalifikace na pěti cestách Flash (ženy tři cesty), finále muži 8 závodníků, ženy 6 závodnic stylem OS (počet postupujících může být pořadatelem upraven v den závodu).

Systém závodu na rychlost:

Dvě identické cesty, všichni závodníci tréninkové pokusy a měřená kvalifikace v průběhu kvalifikace obtížnosti, podle kvalifikačního času do finálového pavouku nasazeny 4 ženy a 8 mužů, pak závod vyřazovacím systémem.

Časový harmonogram závodu:

8:00 – zahájení prezentace
9:00 – předlezení kvalifikačních cest
9:40 – 15:30 – kvalifikace
9:00 – 15:30 – trénink a kvalifikace rychlost
16:00 – 17:00 – finále závod rychlost
17:15 – 17:30 – prohlídka finále ženy
17:30 – 18:30 – finále ženy
18:30 – 18:45 – prohlídka finále muži
18:45 – 20:00 – finále muži
20:00 – vyhodnocení výsledků, předání cen vítězům
20:30 - ? - slide show Marka Holečka a afterparty

Startovné

Pro členy ČHS, OeAV a partnerských organizací UIAA a neorganizované závodníky registrované do 1.12.2011 200,- Kč/ 8 EUR.
Startovné při registraci po 1.12.2011 je 250,- Kč /10 EUR . Startovné je možné uhradit převodem na účet oddílu nebo hotově u prezentace závodníků.
Startovné zahrnuje občerstvení.

Přihláška

Ceny

Každý ze závodníků obdrží od organizátora malou pozornost.
Obtížnost muži
1. 200 EUR + věcná cena
2. 100 EUR + věcná cena
3. 50 EUR + věcná cena

Obtížnost ženy
1. 100 EUR + věcná cena
2. 50 EUR + věcná cena
3. 30 EUR + věcná cena

Rychlost
Věcná cena pro první tři závodníky v kategorii mužů i žen.

Kontakt:

Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno
Mgr. Radek Lienerth – zástupce hlavního organizátora
Tel: +00420603810600
e-mail:zoban@seznam.cz

 

 MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011 MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011MMČR v Drytoolingu - "BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno" 2011

| Komentáře(5)