MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"

05. 12. 2011 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (4)

Vrchol letošní závodní drytoolingové sezóny se blíží mílovými kroky a do začátku předlézání a následnému přelézání těch nejdelších drytoolových lajn chybí už méně jak deset dní.

MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"

Malá ochutnávka toho co se na vás chystá. Sada zbrusu nových okopových desek, nově postavené cesty na rychlost, řada nových pro drytool ne známých chytů včetně pověstných klouzavých kamenů. Ve stropě už nám natekli „ledy“ a vůbec se letos tak trochu víc poleze po sekacích špalcích jak pevně „přimrzlých ke stěně“, tak volně stojících či visících.

Co se vlastního závodu týče tak bude pro kvalifikaci připraveno již avizovaných pět chlapských a tři babské cesty. Klasifikace se budou pohybovat zhruba od M5 u nejlehčí babské po cca M8/9 u nejtěžší chlapské. Nicméně cesty budou postaveny hlavně tak, aby jste si dobře zalezli a to i včetně těch ještě ne zcela zkušených drytoolistů.

Každý si tedy vyleze kvalifikační cesty a ještě navíc může do sytosti co mu budou síly stačit trénovat a nabíhat kvalifikační časy na rychlosti.

V průběhu celého dne bude k dispozici vytápěný party stan v blízkosti stěny. Svařák, čaj, ale taky točené pivo nebo nealko. K jídlu bude gulášek, pečené maso a grilované globásy od vyhlášeného brněnského steakhausu K1.

Budete moct vyzkoušet a případně zakoupit drytoolingové lezečky od TRIOPu za zvýhodněné ceny, k dispozici bude na ošahání i matroš od našeho hlavního partnera – BLACK DIAMOND.

MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"  MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"  MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"

Finálový program zahájíme od čtyř hodin. Finále rychlosti se totiž letos nepoleze jen tak o nějakou obyčejnou cenu, ale přímo o pohár, vlastně spíš pořádný „žejdlík“ Novopackého piva a to jak mezi muži tak i mezi ženami. Dvě paralelní a identické cesty budou dějištěm přímého souboje těch nejlepších a nejrychlejších o štěňátko pěnivýho moku od Novopackého pivovaru a také další hodnotné ceny od našich partnerů.

Na finále rychlosti naváže finále obtížnosti žen a finále obtížnosti mužů. V němž pokud budou chtít křehké lezkyně a větry ošlehaní alpinisté dosáhnout až na TOP, bude potřeba zapojit odhodlání Pitbula a hydrauliku mechanických paží kyborka. Letošní finále totiž nebude jen pouhý „Rockenrolla“ , letos to bude „The Real Rockenrolla“.

Pro baby je připraveno zhruba 22 metrů lezení, které letos nebude „jen kolmé“ jak se někteří vyjádřili loni. Pro chlapi se pak připravuje bonbónek o délce těsně pod 30 m, no a do kopce to bude taky dost. Vzhledem k tomu, že časový limit bude na finále 12 minut, znamená to jediné – žádný vyklepávání a lezení naplno od začátku do konce.

MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"

Na vyhlášení vítězů se přesuneme do vyhřátého partystanu, kde bezprostředně po předání ocenění těm nejlepším proběhne slideshow Marka Holečka o opravdovém alpinismu v odlehlých asijských končinách. No a pak už bude zahájen večírek, neboli „BLACK DIAMOND APRES TOOL PARTY“. Zváni jsou samozřejmě i všichni diváci, rodinní příslušníci, manželky, milenky i přítelkyně a náhodní kolemjdoucí.

Nicméně nebyli bychom to my, kdyby nebylo připraveno ještě jedno překvapení a to tombola pro všechny soutěžící, jističe i rozhodčí. Do této tomboly je připravena řada velmi zajímavých cen jako šrouby do ledu, lana, různá trička a čepice, takže se určitě vyplatí neplánovat z Brna odjezd hned po závodech.

Takže to je od nás zatím vše, aktuální novinky týkající se závodu naleznete na www.lokalka.eu, dotazy ohledně registrace, přihlášek, případně dotazy na ubytování směřujte na zoban@seznam.cz nebo 603810600 (pokud to nebudu zvedat, tak asi zrovna něco zvedám na stěně, zavolám zpět nebo to zkuste za chvíli).

Pro mimobrněnské jsme domluvili možné ubytování na ubytovně stavební firmy v centru Brna. Žádný Hilton, ale na přespání dobré, připravte si vlastní spacák, cena za noc je 100,- Kč.

MMČR "BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011"

Za všechny jedince z HO Lokomotiva Brno a lezeckého centra Klajda co se zase nechali zblbnout a pomáhají mi s touto šíleností se na vás těší

Zoban

PS: děkujeme našim partnerům, bez nichž by se tato jedinečná lezecká párty asi nezrealizovala