Facebook

Český horolezecký svaz

Mistrovství ČR v drytoolingu

Mistrovství ČR v drytoolingu
25. 10. 2018 | Rubrika: Závodní ledolezení a drytooling

Závodní drytooling se po dlouhých pěti letech vrací na území České Republiky. Je to v podstatě „zmrtvýchvstání“ této disciplíny, za kterou jsme doposud museli cestovat do zahraničí. Ne náhodou bude nový začátek tam, kde se před léty skončilo, a ne náhodou to bude zásluhou stejných lidí.

Závod proběhne v Brně organizován oddílem Lokálka Brno v sobotu 24. Listopadu 2018 na starém dálničním pilíři pod brněnskou přehradou.

Právě tam nyní, pouhý měsíc před závody, probíhá náročná proměna betonového pozůstatku z dob německé okupace na důstojné závodiště. Projekt a práce dobrovolníků řídí osoba nejzkušenější, pořadatel posledních závodů a mezinárodní stavěč Radek „Zoban“ Lienerth.

Zatím došlo k terénním úpravám okolí, které budou následovat už samotné práce na pilíři, především instalace nového jištění a budování lezeckých profilů. Přípravy už jsou tedy naplno rozjeté, a to nám dává naději na zdárný průběh akce. Na stránkách Horosvazu jsou k dispozici propozice závodu a odkazy na aktuality z příprav. Další pozvánky na tuto zlomovou ledolezeckou událost brzy přineseme.  

 

www.drytoolcup.euFB profil událostí

 

Slávek Matuška, předseda komise soutěžního ledolezení