MČR v lezení ledu rychlost - Adrex Ice Run 2012

25. 02. 2012 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Celkově po čtvrté a po třetí jako MČR se na umělém ledu ve Víru uskutečnil letošní ročník závodu v lezení ledu na rychlost "Adrex Ice Run 2012"

Závodu se zúčastnilo celkem téměř třicet závodníků, kdy sítem kvalifikace prošlo 8 mužů a 5 žen. Kvalifikace se lezla na cestě dlouhé cca 20 m jejíž obtížnost dosahovala WI2. Kvalifikaci mužů vyhrál nejrychlejším časem těsně přes 18 vteřin Milan Dvořáček, kvalifikaci žen pak vyhrála Kateřina Janovská.

Finálová cesta byla jako obvykle cca 30 m dlouhá, shodná pro muže i ženy a obtížnost se pohybovala cca za WI2/3.

Jako první nastoupily ženy, a postupně se zlepšující výkony pořadím z kvalifikace nezamíchaly. Vítězkou letošního Ice Runu a mistryní ČR v lezení ledu na rychlost se stala Katka Janovská.

U mužů už bylo vidět, že se tentokrát jede naplno hned od začátku a nebyla nouze o prošlápnutí, či pády, které už pořadím zamíchaly.

Velmi dobrý výkon se podařil domácímu Davidu Matuškovi z Adrexu, který nastupoval z průběžně pátého místa a jako první dal finálovou cestu pod 45 sekund (41:35). Ze čtvrtého místa nastupomal Tomáš Vidlák z HO Lokomotiva Brno, kdy poměrně dobře rozběhnutý pokus mu zkazil důkladně zaseklý cepín v horní části cesty a díky tomu bylo jasné, že si David ve finále polepší. Z průběžně třetího místa po kvalifikaci nastupoval Radek Lienerth taktéž HO Lokomotiva Brno, rychlý nástup, ale v druhém kroku špatný zásek cepínu, prohrábnutí nohou a už bylo třeba tuto chybu dohánět. Velmi těsně (42:96) se to už ale na perfektní výkon Davida Matušky nepodařilo.

Jako poslední nastoupil vítěz kvalifikace Milan Dvořáček z Ice Expres a nenechal nikoho na pochybách, kdo momentálně kraluje českému ledovému rychlolezení. Čas 32:18 byl opravdu excelentní a přinesl zasloužené vítězství.

Pak už následovalo pouze vyhlášení a předání cen od partnerů závodu -

a závěečný ohňostroj, po němž se zúčastnění přesunuli do prostor místního kulturního domu na afterparty.

Prostě zase jeden velmi vydařený podnik, za který díky klukům z Adrexu.