MČR V LEDOLEZENÍ - DRYTOOL CUP 2022

23. 11. 2022 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Už příští víkend se v Brně uskuteční další ročník Dry Tool Cupu, který je zároveň Mistrovstvím ČR v ledolezení a závodem Evropského poháru.

MČR LEDOLEZENÍ

Termínem akce je letos první prosincová sobota 3. 12. 2022. Opět se můžete těšit na kvalifikační cesty, které jsou postaveny i pro ty, kteří s touto disciplínou začínají. Tři cesty Top-rope, dvě cesty na prvním. Ti dobří se rozřadí v horních partiích a užijí si naplno asi nejdelší finále v celém Evropském poháru. Finálem, které je plánováno na 17:30 nás provede Petr „Pítrs“ Martinec a atmosféru se, pevně věříme, postaráte vy, kteří dorazíte zafandit. Po celou dobu závodu bude k dispozici vytápěný partystan s jednoduchým občerstvením.

Propozice závodu

Novinkou letos bude i vyhlášení kategorií U16, U19 a U21, takže pokud víte o někom, kdo se s cepíny začíná ohánět i v tomto věku, tak ho neváhejte přihlásit.

Přihlášky pro české závodníky

Pokud počítám správně, pak s ročníky realizovanými na stěně u Olympie, by teoreticky mělo jít už o desátý ročník této akce v Brně. Změnilo se toho hodně. Ze stěny u nákupního centra jsme „zasquatovali“ na pilíři pod Brněnskou přehradou a díky nadšení řady lidí nejen z pořádajícího oddílu Lokomotiva Brno se nám postupně podařilo nakazit i řadu lidí ve vedení města Brna, Jihomoravského kraje, ČHS i UIAA. Takže díky těm všem, kteří pomáhají předložit letošní ročník se vší parádou, bez virózových srandiček a hlavně nám pomáhají posunout se zase o kousek dál. Od letoška už tedy máme pilíř zcela a úplně oficiálně od města Brna zapůjčený. Podařilo se zas o kousek víc rozšířit prostor okapových desek a hlavně jsme zahájily úpravy povrchu pod pilířem, takže deštivo bez mrazu už nám rozhodně nebude vadit.

Těšíme se na vás
2022_partneri_loga