Lucie Hrozová - 2. místo v IWC 2012 v Kirově

12. 03. 2012 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Během víkendu se v ruském Kirovu konal poslední závod IWC - světového poháru v ledolezení. Českou republiku reprezentovala Lucie Hrozová, které se podařilo vybojovat druhé místo, za Angelikou Rainer; třetí byla Ruska Anna Galljamova.

Výsledkem stříbra z Kirova je také celkové 4. místo ve světovém poháru v ledodolezení, v disciplíně obtížnost, pro Lucii Hrozovou. Gratulujeme. Medailové pozice  letos obsadily A. Reiner, Maria Tolokonina a Anna Galljamova.

B. Valentová

A zde je podrobná zpráva, za jejíž poskytnutí děkujeme Petru Jandíkovi z www.horyinfo.cz.

Lucie Hrozová dosáhla přes handicap nedoléčených omrzlých palců skvělého výsledku ve finálovém závodě Světového poháru v ledolezení v ruském Kirově, kde získala stříbrnou medaili. V dramatickém finále se projevily její zkušenosti v lezení na přírodním ledu, když s nejmenšími obtížemi ze všech finalistek překonala visící ledový špalek bez předvrtaných děr, do kterého bylo nutno zasekávat cepíny ve velmi obtížných pozicích a navíc levou rukou. To se stalo osudným pro Rusky Marii Tolokoninu a Ljudmilu Badaljanovou a Švýcarku Felicitas Fellerovou, které vypadly po nedostatečném zaseknutí cepínu právě z tohoto špalku.
Ledový špalek překonaly kromě Lucie Hrozové ještě vítězka Angelika Rainerová z Itálie a vítězka loňského seriálu Světového poháru Anna Galljamova, která však na něm spotřebovala tolik času, že jí vypršel limit jen o tři chyty dále. Další dvě finalistky, Korejka Shin Woon Seon a Ruska Marian Filippova nezvládly dlouhý krok ze vsazené ledové desky v dolní části trati.
Díky druhému místu si Lucie Hrozová polepšila a postoupila v celkovém umístění na čtvrté místo.

V mužském finále, které se konalo pod heslem jeden proti sedmi, bojoval Korejec Park Hee Yong proti přesile sedmi Rusů. Nakonec skončil třetí zejména kvůli tomu, že nedosáhl na příliš krátkou expresku před sestupným traverzem a nemohl ji zapnout. Rusové bratři Tomilovové jsou větší a dosáhli, čímž pádem bez ohledu na to jak daleko kdo dolezl, měli lepší bodové hodnocení. Park Hee Yong to bral jako schválnost od ruských stavěčů a nešel na vyhlášení vítězů závodu.
V celkovém hodnocení SP je třetí za bratry Maximem a Alexejem Tomilovovými. Po delší době dosáhl na body do Světového poháru také zástupce našich mužů. Hlavně díky devátému místu v Busteni se Mirek Matějec dostal na 23. místo celkového žebříčku.

Celkové pořadí Světového poháru:
1. Angelika Rainer IT 392
2. Maria Tolokonina RUS 342