Konečně závod! Je tu Dry Tool Cup 2018

16. 11. 2018 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Kdo by měl zájem poměřit s ostatními své lezecké dovednosti s cepíny v takzvaném drytoolingu, měl by zpozornět.  Za necelých deset dnů se konečně naskytne příležitost na domácí půdě.

Do České Republiky se vrací soutěžní ledolezení na obtížnost ve svojí „suché“ formě závodem Dry Tool Cup 2018. Půjde zároveň o Mistrovství ČR v disciplíně, a také o závod nominační.

Českému vítězi a vítězce bude náležet pozice reprezentanta pro soutěžní sezónu 2019. Tolik nutné oficiality.

Závodní pilíř – foto ze dne 14.11.2018

Závodní pilíř – foto ze dne 14. 11. 2018

Akce by se ale měla pro letošek stát především setkáním, oslavou a pobavením pro všechny fanoušky ledolezení. Přihlásit se může kdokoliv. Kvalifikační cesty nebudou extrémně obtížné, spíše extrémně dlouhé. Lézt tedy zvládne každý, ovšem do „topu“ asi jen pár nejlepších. A pro finále se určitě přitvrdí. Charakter závodu vychází z toho, kde se odehrává. Jako unikátní terén se naskytnul tzv. Hitlerův pilíř pod brněnskou přehradou. Jde o pořádný kus betonu, který napoprvé budí respekt. Uvidíte sami, až na něm budete v sobotu 24. 11. 2018 závodit. V těchto dnech ještě stále prochází zkrášlovací kůrou ze strany pořadatelů, kteří se musí hodně činit, aby bylo vše připraveno pro regulérní klání a hlavně bezpečnost závodníků. Práce na pilíři budou pokračovat i v příštím roce a máme tak zaděláno na skvělý tréninkový profil a snad i na stabilní závodiště.

Plánovaná podoba pilíře

I když byl letošní Dry Tool Cup 2018 spíchnut hodně horkou jehlou, pořadatelé již nyní věří v jeho zdárný průběh a zvou všechny na poslední listopadovou sobotu do Brna. Více informací, propozice a především online registraci do závodu naleznete na oficiálním webu akce www.drytoolcup.eu a FB profilu Dry Tool Cup 2018.

Slávek Matuška, předseda komise soutěžního ledolezení