Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

IWC Val Daone 2007

05. 02. 2007 | Rubrika: Soutěžní ledolezení | Komentáře (0)

První závod IWC (ice world cup), neboli závodů v lezení ledu, se konal o minulém víkendu v Itálii, konkrétně ve Val di Daone. Na startu se objevilo 80 závodníků a 21 závodnic. Oproti předchozím letům se závodů zúčastnili i Japonci, Bulhaři a Nizozemci. Kupodivu chyběli vynikající Slováci. Od nás se na závody vypravili Jirka Pelikán, Standa Hovanec a Libor Daniš. Počasí ledům zatím moc nepřálo a tak byly cesty spíš drytoolingové. Přesto se tam objevilo několik ledových pasáží.

Výsledky v mužích nejsou překvapující. Harry Berger bohužel už závodit nebude a tak na jeho místo postoupil jeho krajan Marcus Bendler. Druhý skončil Simon Wadeler ze Švýcarska a třetí ital Herbert Klammer. Nejlepší z našich byl Jirka Pelikán na 25. místě. Standa Hovanec skončil 3 místa od postupu do semifinále, ale celkově 36., Libor Daniš 76. Závodů se letos nezúčastnila loňská absolutní jednička Ines Papert a tak mezi ženami vyhrála Jeny Lavarda z Itálie, druhá byla Petra Müller a třetí Maria Šabalinovová z Ruska. Další závod se konal ve Švýcarském Saas Fee.

Martin Vrkoslav

FINAL RANKING DAONE 2007 - CT.xls (sešit MS Excel)FINAL RANKING DAONE 2007 - CT.xls 58.5 KB (modemem staženo za 00:00:08)

| Komentáře(0)