Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

IWC Busteni 2007

14. 02. 2007 | Rubrika: Ledolezení a drytooling | Komentáře (0)

Třetí a poslední závod letošního ročníku světového poháru lezení v ledu se konal 9. a 10. února v rumunském středisku Busteni. I přes poměrně dlouhou cestu se v Busteni ukázala kompletní světová špička kromě Simona Wandelera a přijela i velká část účastníků z kol předcházejících. Na start soutěže v obtížnosti se postavilo kolem padesáti mužů a necelá dvacítka žen.

Noční můrou organizátorů bylo počasí, které opět „nezklamalo“ a spolu se závodníky přišlo do Rumunska oteplení a sluníčko. Parádně připravená stěna se spoustou ledu dostala řádně na frak a lezení v ledu se změnilo na dry-tooling. Oteplení zasáhlo především soutěž v rychlosti, která byla z 9. přesunuta na 8. února v noci, tedy na den příjezdu závodníků. Trochu problémů způsobil i hodinový posun času oproti střední Evropě, který překvapil několik hůře připravených závodníků včetně nás, ale vše se podařilo vyřešit. Velkým překvapením bylo pro závodníky, kteří se neúčastnili loňského závodu v Busteni, horší ubytování a strava, což hodně kontrastovalo se zázemím v Itálii a Švýcarsku. Naopak příjemně překvapila spousta diváků a výborná atmosféra během celé soutěže a ne jen při závěrečných kolech.

Večerní finále skýtalo nádhernou podívanou, ve které se předvedli ti nejlepší závodníci a závodnice světového poháru. Jejich dech beroucí výkony byly odměněny nadšeným aplausem z přeplněného prostoru pro diváky. Na pěkných dlouhých cestách, kde rozhodovala opět síla i vytrvalost, si nejlépe vedl Evgenij  Krivošejcev (1. místo), Markus Bendler (2.) a Alexej Tomilov, ten obsadil třetí pozici. V ženské soutěži nejlépe zalezla Petra Muller, Jenny Lavarda a Stephanie Maureau.

Ani naše tříčlenné družstvo na závodech nezahálelo. Mě (Jirka Pelikán) se podařilo postoupit do semifinále a celkově obsadit 15. místo. Standa Hovanec zůstal těsně před branami semifinále, kam postupovalo 18 závodníků a v konečném účtování obsadil spolu s Emilem Borisovem 20. pozici. Pěkně zalezl i Libor Daniš, který se svým pomalu se hojícím prstem (snad se nám brzo a zcela uzdraví) vybojoval 39. příčku (?).

Vzhledem k tomu, že rumunský závod uzavřel letošní seriál IWC, uvádím zde i celkové výsledky (čerpáno z rumunského webu).

Obtížnost muži:

1. Krivošejcev Jevgenij
2. Bendler Markus
3. Tomilov Alexey

18. Pelikán Jiří ( Tilak )
32.-35. Hovanec Stanislav ( Singing Rock, Triop )

Obtížnost ženy:

1. Lavarda Jenny
2. Muller Petra
3. Maureau Stephanie

Další informace o závodě naleznete na www.iwcbusteni.ro

Informace o reprezentaci podporované ČHS na www.horosvaz.cz

Jirka Pelikán

 

IWC Busteni - semifináleIWC Busteni - Markus BendlerIWC Busteni, Jirka Pelikán

| Komentáře(0)