Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

IWC Busteni 10. - 11.2.2012

13. 02. 2012 | Rubrika: Soutěžní ledolezení

Ve dnech 10. - 11.2.2012 se v Rumunském Busteni uskutečnil další závod letošní série IWC. Českou republiku reprezentovali Lucie Hrozová, Mirek Matějec a Milan Dvořáček.

Stěna v Busteni - www.theuiaa.org

 

Velmi pěkná stěna v rumunském Busteni poskytuje bohaté profily a zejména místní specifické kamenné chyty dokáží pořadím závodu dokonale zamíchat. Jediným negativem bývá o něco slabší účast oproti Saas Fee a to z důvodů horší logistiky přístupu.

 

Nejspokojenějším účastníkem české výpravy je tentokrát bezesporu Mirek Matějec, kterému se poprvé podařilo postoupit do semifinále, kde si ještě oproti kvalifikaci polepšil a skončil na prvním nepostupovém místě do finále celkově devátý.

 

Kompletní výsledky obtížnost muži

Marcus Bendler v kvalifikaci - www.theuiaa.org

V kategorii žen na obtížnost startovala Lucie Hrozová, podařilo se jí postoupit do finále kde obsadila celkově šesté místo. Finále žen bohužel nebylo postavené zcela ideálně, protože pět závodnic spadlo z jednoho chytu.

 

Kompletní výsledky obtížnost ženy

 

Na rychlost v kategorii mužů závodil Milan Dvořáček. Už podruhé se mu podařilo postoupit z patnáctého místa z kvalifikace. V semifinále se mu bohužel ani jeden pokus nepovedl a tak skončil celkově šestnáctý.

 

Kompletní výsledky rychlost muži

 

Všem reprezentantů za výkony děkujeme a přejeme hodně úspěchu na Glace -Glisse v rakouském Unken a Lucii Hrozové v posledním závodě letošní série IWC v Kirovu.

 

Radek Lienerth