Ice World Cup 2014 - Cheongsong, Korea

Během uplynulého víkendu se v korejském Cheongsongu konal první závod série Ice World Cup 2014 - Světového poháru v ledolezení. Naše závodnice na obtížnost, Lucie Hrozová, skončila po pádu u 3. expresky finálové cesty na 8. místě z celkově 25 startujících.

Lucka je naše současná nejúspěšnější závodnice v této disciplíně. V loňském roce se na tomto závodě umístila na 5. místě, v celkovém pořadí IWC 2013 pak skončila na 4. místě, a to jen s nevelkou bodovou ztrátou na místo třetí. Její pád ve finále byl proto velkým překvapením - v kvalifikaci skončila osmá a v semifinále se umístila dokonce na 3. příčce.

Závody IWC pořádá UIAA od roku 2002, startují v Koreji, pak se přesouvají do Rumunska, Švýcarska, Francie, Itálie a Ruska. Na prvním a posledním závodě startuje pouze Lucie Hrozová, ostatních závodů se budou díky bližší geografické poloze účastnit i ostatní členové reprezentace.

R. Plevková, sekretariát

úplné výsledky