Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Ice Run 2013 - Mistrovství ČR v ledolezení na rychlost

Ice Run 2013 - Mistrovství ČR v ledolezení na rychlost
28. 01. 2013 | Rubrika: Soutěžní ledolezení

V sobotu 2. února 2013 proběhne na Ledové stěně ve Víru již 5. ročník závodu v ledovém lezení na rychlost, který většina příznivců a účastníků zná pod názvem ICE RUN.

 

Od roku 2010 je ICE RUN oficiálním Mistrovstvím České Republiky v této lezecké disciplíně. Závod je otevřen pro všechny kategorie lezců, rozdělen pouze na muže a ženy. Nejprve probíhá kvalifikace jediným pokusem v cestě. Do večerního finále postupuje 10 mužů a 5 žen s nejlepšími časy z kvalifikace. Ve finále je opět jeden pokus. Letošní ročník bude mít oproti předchozím zkrácenou kvalifikaci, která začne až ve 13:00 a bude probíhat do 16:00. Finále odstartuje tradičně, tedy v 19:00, za umělého osvětlení. Ihned po jeho skončení proběhne vyhlášení výsledků.

propozice závodu

 

Pořadatelé zvou všechny tradiční účastníky, ale také každého, kdo chce zažít báječnou a napjatou atmosféru ICE RUNU v krásném prostředí Ledové stěny Vír a vyzkoušet svoji rychlost na vertikálním ledu. Stejně tak věrné fanoušky této akce, pro které je připraveno občerstvení a nezbytný svařák.


Akci podporují: ČHS, ADREX.CZ, HIGH POINT, SINGING ROCK

 

Za pořadatele P. Centko, HO Vír