Ice Climbing Tour pokračuje v Itálii

26. 01. 2018 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

v Rabensteinu druhým kolem světového poháru. Na konstrukci místní závodní věže se opět očekává přehlídka skvělých výkonů a napínavých soubojů s časem i s gravitací. Kdo sledoval finálové přenosy z minulého kola v Saas Fee, potvrdí, že sázet na vítěze nebude letos snadné.

Také následující víkend můžete sledovat velmi kvalitně zpracované přímé přenosy z finále rychlosti a semifinále a finále obtížnosti. Odkaz na vysílání je přímo na úvodní stránce webu theuiaa.org.

Naši dva reprezentanti, Tomáš Indra a juniorka Aneta Loužecká, jsou již na místě a dnes je čeká slavnostní zahájení a registrace. Zítra se v kvalifikacích pokusí vybojovat účast v sobotním pokračování závodů.

Po Rabensteinu se přesouvá ledolezecká elita do daleké Asie, kde bude seriál světového poháru pokračovat v Číně a poté v Koreji . Tam bude navíc tento mladý sport propagován v rámci zimních olympijských her, tak aby se mohl v budoucnu stát jejich součástí.

Slávek Matuška, předseda komise soutěžního ledolezení