HUDY ledová stěna ve Špindlu

10. 02. 2014 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Od poloviny ledna je ve Špindlerově mlýně ve Svatém Petru otevřena HUDY ledová stěna Špindl určená pro širokou lezeckou veřejnost.

Parametry stěny:
výška: 15 m
půdorys: 4,5 x 4,5 m
plocha ledu: 190 m²
délka dry-toolingových překážek: cca 16 m (bude průběžně doplňováno)
max. počet lezců na ledové stěně v jeden okamžik: 6 osob
max. počet lezců na drytoolingové stěně v jeden okamžik: cca 4 osob

Na stěnu si mohou přijít zalézt nejen ti, kdo mají s ledolezením a drytooliongem zkušenosti, ale i začátečníci, kteří si mohou tuto horolezeckou disciplínu vyzkoušet pod vedením instruktora nebo horského vůdce.

Kvalitní vybavení (mačky, cepíny, sedáky, helmy, lana a případně lyžařské skelety) lze zapůjčit v HUDY test centru, které se nachází v těsné blízkosti stěny, v půjčovně lyží Shop&Rent SpindlMotion pod nástupištěm lanovky Svatý Petr-Pláň.

Ceník, aktuální informace apod. naleznete na tomto webu, kde si můžete také rezervovat termín nebo instruktora či horského vůdce.

Členové ČHS mají 30ti procentní slevu na vstupném.

B. Valentová, tajemnice