Hrozová stříbrná ve světovém poháru

08. 03. 2011 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (0)

V závodě na obtížnost zvítězila Anna Galljamova (Rusko), druhou příčku obsadila naše Lucie Hrozová, až třetí byla díky nedostatečně zaseknutému cepínu největší favoritka Maria Tolokonina (opět Rusko). Lucie Hrozová měla šanci i na vítězství, nebýt chyby ruského rozhodčího, který ji chtěl zastavit. Lucie však lezla dál, i když jí tento incident stál čas a koncentraci. Po závodě podaný protest proti ní jury po prozkoumání videozáznamu zamítla. Druhým místem na tomto závodě získala Lucie Hrozová současně stříbrnou medaili v celém seriálu Světového poháru se dvěma stříbrnými, jednou bronzovou a jednou bramborovou medailí z jednotlivých závodů. To je dosud historicky nejlepší výsledek českého ledolezení a Lucie Hrozová se tak zařadila mezi největší světové hvězdy tohoto sportu.

Veronika Jandíková

Podrobnou reportáž naleznete zde:

Hrozová stříbrná ve světovém poháru

| Komentáře(0)