Drytooling Cup Bratislava 2009 - výsledky

08. 12. 2009 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (0)

V sobotu 5.12.2009 se uskutečnil již 8.ročník Mezinárodního mistrovství Slovenska v Drytoolingu. Na umělé lezecké stěně v Bratislavském Auparku měli zástupci Českého lezení silnou pozici a proměnili ji v doposud největší úspěch českého drytoolového lezení v historii závodu.

V průběhu soboty se zaprezentovalo 21 mužů a 8 žen, což je drytoolingové závody velmi slušná účast. Muži lezli čtyři kvalifikační cesty od M4 do cca M7, ženy dvě kvalifikační cesty cca za M4 - M5. Všichni si dobře zalezli a tak jedinou vadou na kráse bylo vypuštění závodu na rychlost, který loni oslavil atmosférou perfektní úspěch. Prostě něco za něco.

Martina Kratochvílová v první kvalifikační cestěLukáš Pálka v druhé kvalifikační cestě mužůRadek Lienerth v druhé kvalifikační cestě mužůLukáš Pálka ve třetí kvalifikační cestě mužů

Jako první k finále nastoupili ženy. Závod měl jasnou favoritku a pak z ostatních pěti finalistek se vlastně bojovalo hlavně o druhé místo. Velmi pěkně zalezli Martina Kratochvílová a Maťa Balová. O lepším umístění nakonec rozhodl krok navíc, který se podařil Martině Kratochvílové. Poslední nastoupila Lucka Hrozová, finálovkou se exhibičně prošla až na vrchol a vysloužila si tak pozvání do chlapské finálovky. První a druhé místo v kategorii žen tak putovalo do Čech.

Martina Kratochvílová ve finále ženMaťa Balová ve finále ženLucka Hrozová ve finále ženLucka Hrozová po dolezení Topu ve finále žen

Finále mužů bylo jedním slovem kruté. Délka kolem 30 m, dlouhé tahy, nejisté kamenné chyty, prostě cesta jak má být. Finalisté se rozřadili velmi pěkně a o vítězství si to rozdal Lukáš Pálka z Lokomotivy Brno a Juraj Švingál z ABC Bratislava. Nakonec rozhodnul čas a necvaknutí poslední expresky ve prospěch domácích, ale nutno podoknout, že velmi těsně. Z ostatních zástupců České republiky zalezl velmi dobře Mirek Matějec, který skončil třetí. Radek Lienerth, který postupoval ze svého tradičního čtvrtého místa bohužel nezvládnul dlouhý tah v nástupu do střední pasáže cesty a skončil tak osmý. Jako poslední nastoupila exhibičně do mužského finále Lucka. S velkými problémy se jí podařil překonat úvodní bouldr a pak už lezla a lezla. Exhibice vytrvalosti a zejména obrovské vůle. Nakonec po více než 20 minutovém boji skončila cca 6 kroků od topu, takže bez přihlédnutí na časový limit by se umístila v kategorii mužů na třetím místě.

Lukáš Pálka těsně pře Topem finále mužůJuraj Švingál v boulderu ve třetině finále mužůJuraj Švingál po přelezení stropu fináleNezadržitelná jízda pro vítězství, Juraj ŠvingálLucka Hrozová při exhibičním lezení ve finálovce mužů

Proslýchá se, že se jednalo o poslední ročník. Zejména z důvodů nevyjasněného statutu provozovatele stěny a dalším organizačním problémům. Za všechny závodníky, ale můžu říct, že do Bratislavy vždy dojedeme velmi rádi a potěší nás, pokud se naplní slova Igora Kolera, že James tyto závody podpoří a nenechá tuto pšknou prosincovou tradici setkání lidí bavících se ledy drytoolem upadnout.

Poháry pro vítězeVšichni finalisté kategorií  mužů a žen

Pro ČHS byl tento závod nominačním na účast v UIAA IWC 2010. Krom již potvrzené Lucky Hrozové, která si nominaci zasloužila za výsledek v IWC 2009 mohou být nominováni v kategorii mužů Lukáš Pálka a Mirek Matějec. U všech potenciálních reprezentantů nyní bude záležet zda chtějí reprezentovat Českou republiku v závodech IWC a jak se jim podaří závody IWC skloubit se svým dalším programem.

Kompletní výsledky Drytooling cupu 2009: výsledky_drytooling_cup2009.xls