DRYTOOL CUP 2020 - MMČR A EVROPSKÝ POHÁR UIAA

V sobotu 12.12.2020 proběhl na pilíři u Brněnské přehrady závod  "Dry Tool Cup Brno 2020". Tento závod byl Mezinárodním Mistrovstvým České republiky a současně závodem Evropského poháru UIAA v ledolezení na obtížnost.

pn20068428

Zejména díky nasazení členů - pořádajícího HO Lokomotiva Brno a sekretariátu ČHS se podařilo závod zrealizovat v maximálním možném rozsahu stávajících omezení. Celkem nesmělo být v prostoru závodU více než 50 účastníků, tedy při počtu 31 mužů a 11 žen na startovní listině musela řada závodníků jistit a pomáhat mezi lezením s rozhodcováním a organizací. Díky všem za nasazení!

Kvalifikace proběhla na 5 cestách. Čtyři cesty na TR v klasifikaci D5 až D8 a jedna cesta na prvním D8 určiy osmičku finalistů ve všech kategoriích. Finálová cesta "Never giva up" měla téměř 30 m v odhadované klasifikaci D12 a časovém limitu 7 minut. Vzhledem k charakteru a obtížnosti tak nakonec odolala jak ve své ženské tak mužské verzi. Z českých závodníků nejvýše dolezli  Aneta Loužecká a Pavel Vrtík, oba z pořádajícího oddílu HO Lokomotiva Brno a stali se tak pro rok 2020 mistry ČR. V kategorii žen si pro celkové třetí místo EP dolezla Maria Šoltésová (SVK), druhá skončila Aneta Loužecká (CZK) a nejvýše časový limit zastavil Olu Kosek (POL). V kategorii mužů si pro třetí místo dolezl Alexadr Husczo (POL), druhý skončil Juraj Švingál (SVK) a neprosto nejlepší výkon podal Marek Černý (SVK). Cekové výsledkové listiny naleznete zde.

Akce se konala za finanční podpory města Brna, Jihomoravského kraje, Českého horolezeckého svazu a dalších partnerů, kterým za podporu zejména v aktuální situaci velmi děkujeme. Podrobnější report i s více fotkami zveřejníme v průběhu týdne, reportáž České televize v pondělí  19:55 "Branky, body, vteřiny" .

pn20067134pn20068299

pn20067705pn20068334