Aneta Loužecká bronzová na MS mládeže v ledolezení

Tyumen, O víkendu 27.-28. 2. 2021 proběhlo v ruském městě Tyumen Mistrovství světa mládeže v ledolezení. Za Českou republiku nastoupila naše nejlepší závodnice Aneta Loužecká.

Aneta potvrdila své kvality už v kvalifikaci, ze které postoupila do finále boulderu* ze 3. místa. Tuto pozici uhájila i ve finálovém kole a z disciplíny boulder* si tak odvezla bronzovou medaili. V lezení na rychlost obsadila Anet krásné 5. místo.
Anet obsadila třetí místoAneta Loužecká

Dojmy ze závodu popsala Aneta následovně:
"Moje poslední Mistrovství světa juniorů pro mě byl nejdůležitější závod sezóny, ale zároveň jsem ještě pár dní před startem nevěděla, zda se mi vůbec podaří sehnat víza. Obtížnost, ve které se závodí obvykle, tentokrát vystřídal bouldering. Cesty při boulderingu jsou kratší, ale technicky mnohem obtížnější. Jsme navázaní na laně a na cestu máme 4 minuty. Během kvalifikace jsme se museli popasovat se 3 bouldry, ve finále pak se 4. Po celý víkend panovaly extrémně (minimálně pro mě) chladné teploty - pocitová teplota -38 °C.
Ze 3. místa v obtížnosti/boulderingu mám obrovskou radost, protože všechny zúčastněné ruské soupeřky jsou velmi silná konkurence."

Na záznam z finále obou disciplín se můžete podívat zde:

M. Košatková, ČHS

*Pozn.: V ledolezení existují 2 disciplíny - rychlost a obtížnost, jelikož v Tyumenu nemají dostatečně vysokou stěnu, nazvali závod v obtížnosti jako boulder.