Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

3. závod SP v drytoolingu 2012 a výborné 3. místo L. Hrozové

3. závod SP v drytoolingu 2012 a výborné 3. místo L. Hrozové
06. 02. 2012 | Rubrika: Ledolezení a drytooling

Třetí zastávkou letošní série IWC 2012 se stalo francouzské Champagny-en-Vanoise. Byl to první závod série IWC od roku 2006, kdy je série organizována UIAA. Mimo jiné se na organizaci podílel například Daniel Dulac, kterého lze s mírnou nadsázkou označit za francouzskou ledolezeckou legendu.
 
Český horolezecký svaz reprezentovali Lucie Hrozová, Mirek Matějec, Milan Dvořáček a Petr Adámek.
 
Kvalifikace u mužů byla již tradičně na dvou cestách. Petr Adámek skončil ve své cestě na děleném 18. místě, Míra Matějec si vybral ve své cestě "černého Petra" a byl opět prvním nepostupujícím na dělené 12. pozici. Lucka postupovala z kvalifikace na 6. místě.
 
V pátek ještě proběhl závod v rychlosti, kdy Petr Adámek a Mirek Matějec neprošli sítem kvalifikace, ale poprvé se závod povedl Milanu Dvořáčkovi, který postoupil do finále. Tam už se mu bohužel kvalifikační čas 16,50 nepodařilo zopakovat a skončil na velmi pěkném 17. místě.
 
Sobotní semifinále už tak mělo jediného českého zástupce, Lucii Hrozovou. Lucka zalezla pěkný a stabilní výkon a do finále šla z 5. místa.
 
Finále se na rozdíl od řady ostatních závodů leze hodně v ledu a pro řadu závodnic to byl celkem oříšek. Lucka se s ledem vypořádala poměrně dobře a shodně jako většina finalistek skončila nad 12. expreskou. Bohužel zde se ukázal nedostatek v pravidlech IWC, kde byť Lucka naznačila další postup z chytu směrem dál a ještě se před tím snažila zapnout 13. expresku, výsledkem semifinále a držením stejného chytu Korejkou Shin Woon Seon ji odsunulo „až na 3.místo“.
 
Každopádně se jednalo o velmi kvalitně připravený závod a v součtu celkových umístění českých reprezentantů bude patřit k doposud jedněm z nejúspěšnějších. Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme.

 

R. Lienerth, komise drytoolingu
 
Celkové výsledky obtížnost muži:

http://www.theuiaa.org/upload_area/files/1/Men-Lead-Vanoise.pdf 
Celkové výsledky obtížnost ženy:

 

http://www.theuiaa.org/upload_area/files/1/Women-Lead-Vanoise.pdf